Elbise Askısından Dekoratif Süs Yapımı

Elbise Askısından Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Elbise askısından dekoratif süs yapımı biraz zahmetli bir uygulamadır fakat ortaya çıkan tasarımın şıklığı çekilen zahmete değmektedir. Eskidiği için kullanmadığınız metal elbise askısı varsa bunu da dekoratif süs yaparak değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken sadece kullanmadığınız elbise askısı değil ip, keçe, eva ve boncuk gibi birçok artık malzemeyi de değerlendirebilirsiniz. Elbise askısından kalpli dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Elbise Askısından Dekoratif Süs Yapımı

Evde dekoratif süs yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi de elbise askısıdır. Yapacağınız dekoratif süsü asmak için bu askıları kullanabileceğini gibi süsün bir parçası olarak da bu tür askılar kullanılabilir. Elbise askısından yapılan farklı bir çalışmaya göz atmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, elbise askısından kolye askısı yapımı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane metal elbise askısı
 • 1 tane kasnak ( kasnak yerine plastik ya da ahşap bir halka da kullanabilirsiniz. )
 • Yapıştırıcı
 • Pense
 • İki farklı renkte ip
 • Bunların dışında süsleme yapmak için boncuk, keçe, deri ve eva gibi elinizdeki başka çalışmalardan kalan atık malzemeleri değerlendirebilirsiniz.

Uygulamanın yapımında gerekli olan yapıştırıcı kalp için metalin iki ucunu birbirine yapıştırmak için gereklidir. Bu nedenle kırtasiye ya da hobi marketlerde satılan metali yapıştırma özelliği olan yapışkanlardan temin etmeniz gerekiyor.

Elbise Askısından Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Kalpli dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

 • İlk olarak pense yardımı ile elbise askısının bir tarafını dikkatlice kesin.
 • Daha sonra bunun iki ucunu içe doğru bükün ve yapıştırıcı ile tutturun.
 • Yapışkan kuruduktan sonra dekoratif süs yapımına geçebilirsiniz.
 • İplerden ilkini kasnağa ve metal kalbe dolayın bunun ucunu bağladıktan sonra bu şekilde dolamaya devam edin.
 • İsterseniz arada farklı ipler kullanarak renk geçişleri yapabilirsiniz.
 • Kasnağın çevresine bir tur ip doladıktan sonra elbise askından kalpli dekoratif süs yapımı tamamdır. Buradan sonrasında ip ve farklı aksesuarlarla istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz.

Tasarımı size ait olan bu dekoratif süsün üst tarafına bir ip ya da kurdele geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, kalpli dekoratif süs yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tarz çalışmalar illi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız, kasnaktan kolay duvar süsü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kalpli Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Kalpli Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial