El İşi Kağıdından Dondurma Yapımı

El İşi Kağıdından Dondurma Yapımı
Sosyal medyada paylaş

El işi kağıdından dondurma yapımı kolay bir el işi çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Okul öncesi el işi çalışmalarının çoğunda kesme, katlama ve yapıştırma yapılmaktadır. Bu tür çalışmalar çocukların el becerisinin gelişimine katkıda bulunması bakımından oldukça faydalıdır. Okul öncesi kategorimizde bu tür çalışmalara sıkça yer vermeye çalışıyoruz. Bugün size bahsedeceğimiz el işi kağıdından dondurma yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte bu eğlenceli el işi çalışmasını yapabilirsiniz.

El İşi Kağıdından Dondurma Yapımı

Çocuklar renkli kağıtlarla yapılan el işi uygulamalarını severek yaparlar. Rengarenk kağıtları kesmek, katlamak ve yapıştırmak onların çok hoşuna gider. Kendi yaptıkları tasarımları odalarının duvarına asmak sevimli minikleri bu tür çalışmalar yapmaya teşvik etmektedir. Çocuğunuzla birlikte evde kağıttan dondurma yaparak bunu bir kağıda yapıştırıp odasının duvarına pano olarak asabilirsiniz. El işi kağıdından dondurma yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç tane farklı renkte el İşi kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Daireleri çizmek için pergel ya da metal para büyüklüğünde bir nesne

Elinizde başka çalışmalardan artan el işi kağıtları varsa bunları kağıt dondurma yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

El İşi Kağıdından Nasıl Dondurma Yapılır?

Malzemeler hazır ise el işi kağıdından dondurma yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak el işi kağıtlarından birine istediğiniz büyüklükte bir külah çizin ve bunu makasla dikkatli bir şekilde kesin.
  • Dondurma külahını bu şekilde hazırladıktan sonra pergel ya da daire şeklinde bir nesne yardımı ile aynı boyutta ve farklı renklerde daireler çizin.
  • Çizdiğiniz daireleri makasla kestikten sonra bunları külahın üst tarafına yapışkan yardımı ile tutturarak uygulamanın yapımını tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı fon kartonu, keçe ya da eva gibi malzemeler kullanarak da yapabilirsiniz. Renkli el işi kağıdı yoksa beyaz bir kağıda daireler çizip bunları kuru boya ya da pastel boya ile istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, el işi kağıdından dondurma yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Kağıttan kolay kuş yapımı hakkında bir el işi çalışması incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, el işi kağıdından kuş yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

El İşi Kağıdından Dondurma Yapımı-1
El İşi Kağıdından Dondurma Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial