El İşi Kağıdı ile Kapı Süsü Yapımı

El İşi Kağıdı ile Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

El işi kağıdı ile kapı süsü yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği bir el işi çalışmasıdır. Günümüzde kapı süsü en çok kullanılan dekor ürünleri arasındadır. Dışarıdan kapı süsü almaktansa bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu konuda yapılan birçok pratik çalışmayı daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün de yine çok kolay bir uygulama olan kağıt tabak ve el işi kağıdı ile kapı süsü yapımı var. Kapı süsü yapmak için tül, farklı kumaşlar, keçe, el işi kağıdı, fon kartonu ya da eva kağıdı gibi malzemeler kullanılmaktadır. Evdekapı süsü yaparken ortası açık bir halka şeklinde obje gereklidir. Bunun üzeri saydığımız malzemelerden herhangi biriyle yapılan figürlerle kaplanarak kolay bir şekilde kapı süsü yapmak mümkündür. Siz de yapraklı bir kapı süsü tasarlamak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane kağıt tabak
 • Sarı, kahverengi, turuncu ve yeşil renklerde el işi kağıdı
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Renkli keçeli kalemler
 • Yapıştırıcı

El İşi Kağıdından Nasıl Kapı Süsü Yapılır?

El işi kağıdından yaprak yapımı için isterseniz yaprak şablonu kullanabilirsiniz. Elinizde hazır yaprak şablonu yoksa bir kartona istediğiniz boyutta yaprak çizdikten sonra bunu makas ile keserek şablon yapmanız mümkün. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra gelelim yapraklı kapı süsünün yapılışına.

 • İlk olarak el işi kağıtlarının arka taraflarına kurşun kalem ile yaprak şekilleri çizin. Yaprakların hepsini aynı boyut ve şekillerde yapabileceğiniz gibi farklı şekillerde yapraklar da yapmanız mümkün. Bu şekilde yeterli sayıda yaprak yaptıktan sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • El işi kağıdından yaptığınız yaprakların üzerine keçeli kalem ile damar şeklinde çizgiler yapın.
 • Yapraklar hazır olduktan sonra kağıt tabağın ortasını makas ile keserek çıkarın. Bu şekilde ortası açık bir halka olacak.
 • Bu halkanın üzerine yaprakların hepsini dikkatli bir şekilde yapıştırın. Kağıt tabağın üzeri yapraklarla tamamen kaplanana kadar uygulamaya devam edin.
 • Bu aşamadan sonra el işi kağıdından yapraklı kapı süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Dekoratif ürünü bu hali ile ya da üzerine küçük süsleme aksesuarları yapıştırdıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı uygulamayı isterseniz eva kağıdı kullanarak da yapmanız mümkün. Kapı süsü yapımında yaprak yerine çiçek ya da başka figürler de kullanılabilir. Siz de güzel bir dekor ürünü yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, el i kağıdından kapı süsü yapımı resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir.

El İşi Kağıdı ile Kapı Süsü Yapımı
El İşi Kağıdı ile Kapı Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial