El İşi Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı

El İşi Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

El işi kağıdı ile dekoratif süs yapımı özel günlerde evinizi süslemek için uygulayabileceğiniz çok kolay bir el işi çalışmasıdır. Evimizde yapacağımız doğum günü ve yeni yıl kutlamalarında dekoru güzelleştirmek için farklı dekoratif süsler kullanırız. Balon ile yapılan güzel süslemelerin yanı sıra rengarenk top şeklinde süslemeler de böyle zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. Bugün sizlerle paylaşacağımız keyifli çalışmayı evde yaparak, özel günlerde dışarıdan para vererek süs almak yerine bunları evde kendiniz yapmayı tercih edebilirsiniz. El işi kağıdından top şeklinde süsleme yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Süsü asmak için bir ip ya da ince bir kurdele

El İşi Kağıdından Nasıl Dekoratif Süs Yapılır?

El işi kağıdından dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak el işi kağıdı ile 10 tane aynı boyutta yuvarlak şekil yapmanız gerekiyor. Bunun için çay bardağı boyutunda yuvarlak bir nesne kullanabilirsiniz. El işi kağıdının beyaz tarafına yuvarlak şekli çizin ve bunu makas yardımı ile dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde 10 tane yuvarlak yaptıktan sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu yuvarlakları renkli tarafları dışa bakacak şekilde tam ortadan ikiye katlayın.
  • Daha sonra bunların beyaz taraflarına yapışkan sürerek birbirine yapıştırın. Bu şekilde tüm el işi kağıtlarını birbirine yapıştırdığınızda ortaya rengarenk bir top şekli çıkacak.
  • Yapışkan kuruyana kadar bekledikten sonra ortadaki boşluktan ip ya da ince bir kurdele geçirerek dekoratif süsü istediğiniz yere asabilirsiniz.

Böyle yuvarlak ve rengarenk bir süs çocukların da çok hoşuna gideceği için onların odasının dekorunda kullanmak için de bu toplardan yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz yaldızlı kağıt kullanarak da bu projeyi yapmanız mümkün. İsterseniz tek renk el işi kağıdı kullanarak da bu toplardan yapmanız mümkün. Bu konudaki tercih sizin isteğinize bağlı. Bu çalışmayı evde denemek isteyenlere konu hakkında fikir vermesi için aşağıda, el işi kağıdından dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

El İşi Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı
El İşi Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial