El İşi Kağıdı ile Ahtapot Yapımı

El İşi Kağıdı ile Ahtapot Yapımı
Sosyal medyada paylaş

El işi kağıdı ile ahtapot yapımı okul öncesi etkinlik olarak uygulanabilecek en eğlenceli el işi çalışmalarından birisidir. Küçük çocukların zorlanmadan ve keyif alarak yapabilecekleri uygulamalardan örnekleri fırsat buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Okul öncesi etkinliklerin çoğunda boya ya da el işi kağıdı gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız projede de el işi kağıdı kullanılıyor. Basit bir uygulama ile yapılan sevimli ahtapot çocukların çok hoşuna gidebilir. Çocuğunuzun el becerisinin ve hayal gücünün gelişimine katkıda bulunmak isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra onunla birlikte el işi kağıdından güzel bir ahtapot yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
  • Makas
  • Siyah keçeli kalem
  • Yapıştırıcı

El İşi Kağıdından Nasıl Ahtapot Yapılır?

El işi kağıdından ahtapot yapmak oldukça kolaydır. Birkaç adımda sevimli bir ahtapot yapmak isterseniz aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • El işi kağıdından istediğiniz büyüklükte dikdörtgen şeklinde bir parça kesin ve bunun alt tarafına makas ile 1 parmak genişliğinde kesikler yapın.
  • Daha sonra siyah keçeli kalem ile bu şeritlerin üzerine yuvarlak desenler yapın. Üst tarafa da ağız ve gözleri çizdikten sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada el işi kağıdını rulo haline getirmeniz gerekiyor. Bunun için el işi kağıdının kenarına yapışkan sürün ve diğer kenarı da bunun üzerine kapatıp hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Ahtapotun kollarını hafifçe dışa doğru kıvırarak uygulamanın yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu uygulamanın yapımında isterseniz tuvalet kağıdı rulosu da kullanabilirsiniz. Böylece el işi kağıdı almanıza da gerek kalmaz. Bunun için tek yapmanız gereken tuvalet kağıdı rulosunu istediğiniz bir renkte boyamak ve sonrasında alt tarafını şeritler halinde keserek ahtapot şekli vermek. Bu iki yöntemden istediğinizi uygulayarak ahtapot yapmak mümkündür.

El işi kağıdı ile yapacağınız ahtapota isterseniz oyuncak göz takabilir ve küçük düğmelerle süslemeler yapabilirsiniz. Bu sevimli ahtapot çocuk odası için dekor ürünü olarak da kullanılabilir. Evde bu pratik çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda, el iş kağıdından ahtapot yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

El İşi Kağıdı ile Ahtapot Yapımı
El İşi Kağıdı ile Ahtapot Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial