Düğümlenmiş Kolye Nasıl Çözülür
Sosyal medyada paylaş

Kolye her yaştan bireyin severek kullandığı bir aksesuardır. Zincirli altın, gümüş ve imitasyon kolyeler şık görünmelerinin yanı sıra bazen sorun çıkarabilir. Kolye zincirinin düğümlenmesi oldukça can sıkıcı bir durumdur. Özellikle ince ya da sıralı zincirli kolyelerde bu sorun daha çok görülmektedir. Böyle bir durumda zinciri koparmadan ve zarar vermeden düğümlenmiş kolye nasıl çözülür? bunu bilmek önemlidir. Severek kullandığınız kolyenin zincirinde düğüm oluştuysa ve siz de bunu çözmekte zorlanıyorsanız yazımızda anlatacağımız pratik bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Düğümlenmiş Kolye Nasıl Çözülür?

Zincirli kolye ve bileklikleri takı kutusuna ya da çantaya koyarken dikkatli davranılmaması halinde düğümlenen zincir nedeni ile sorun yaşanabilir. Fazla vakit harcamadan ve takıya zarar vermeden uygulayabileceğiniz bazı düğüm açma teknikleri bulunmaktadır. Bunları dikkatli bir şekilde uygulayarak düğümlenen kolyeyi açıp sorunu çözebilirsiniz. Öncelikle zincirin kopçası yerine takılıysa bunu çözüp zinciri düz bir şekilde açın. Sonrasında düğümün olduğu yere biraz zeytinyağı dökün ve bir süre bekletin. Bu şekilde zincir daha kaygan hale geleceği için düğümü açmak kolaylaşacaktır. Anlattığımız şekilde beklettikten sonra düğümün arasındaki boşluğa iğne, tığ veya ince uçlu tornavida gibi bir cisim geçirin. Fazla zorlamadan dikkatlice cismi hareket ettirerek boşluğu genişletip düğümü açabilirsiniz.

Düğümlenmiş Kolye Nasıl Çözülür-1
Düğümlenmiş Kolye Nasıl Çözülür-1

Düğümlenen zinciri bebek yağı kullanarak da açabilirsiniz. Bunun için geniş bir kabın içine ılık su ve birkaç damla bebek yağı koyun. Zinciri bu karışımın içinde bir süre beklettikten sonra çıkardığınızda daha kaygan hale geleceği için düğümü kolay açabilirsiniz. Bebek pudrası da düğümlenen zinciri açmak için uygun bir yöntemdir. Zincirdeki düğümün olduğu yere bebek pudrası dökün ve bu şekilde bir süre bekletip düğümü açmayı deneyin.

Bulaşık deterjanı da kolye zinciri açmak için kullanılabilir. Bir kabın içine ılık su birkaç damla bulaşık deterjanı koyarak köpürtün. Düğümlenen zinciri bu suyun içine koyarak 10 dakika kadar bekletin. Bu şekilde kayganlaşan zincirdeki düğümü zorlanmadan açabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle kolyedeki düğümü açma konusunda uygulayabileceğiniz pratik bilgiler paylaştık. Aynı yöntemleri bileklik zinciri açmak için de kullanabilirsiniz. Severek kullandığınız takıları evde daha temiz ve parlak bir hale getirmek isterseniz, kararan imitasyon takılar nasıl parlatılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Pratik bilgiler kategorimizde altın ve gümüş takıları parlatma yöntemlerini de bulabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial