Sosyal medyada paylaş

Düğmelerden dekoratif kase yapımı çok kolay bir çalışma olduğu için keyif alabileceğiniz bir uygulamadır. Eviniz için çok güzel, rengarenk bir dekoratif kaseye çok az bir maliyete sahip olabilirsiniz. Kıyafetlerimizde bulunan düğmeler günümüzde farklı hobi çalışmaları için de kullanılabiliyor. Bardak altlığından kapı süsüne, takıdan resim çerçevesine pek çok uygulamayı düğme ile yapabilirsiniz. Bugün sizlere anlacağımız dekoratif kase yapımı da düğme ile yapılıyor. Çok fazla el becerisi gerektirmeyen bu kendin yap çalışmasını isteyen herkes evinde rahatlıkla uygulayabilir. Düğmeleri nasıl güzel bir dekoratif kaseye dönüştürebileceğinizi ve gerekli malzemelerin listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane balon
  • Renkli düğmeler
  • Şeffaf tutkal
  • Fırça

Malzemeler hazır ise çalışmayı yapacağınız masanın üzerine tedbir amaçlı bir koruyucu kağıt ya da örtü serin. Şimdi düğmelerden dekoratif kase nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçebiliriz.

İşe ilk olarak balonu şişirmekle başlayın. Balonu yapacağınız kasenin boyutuna uygun büyüklükte şişirin.

  • Bir fırça yardımı ile balonun üzerine tutkal sürün ve düğmeleri yapıştırın. Bu şekilde balonun yarısına kadar olan kısmı düğme ile kaplayın.
  • Daha sonra düğmelerin üzerine tekrar tutkal sürün ve kuruyana kadar bekleyin.
  • Tutkal tamamen kuruduktan sonra bir iğne ile balonu patlatın.
  • Balon parçalarını güzelce temizledikten sonra dekoratif kase kullanıma hazır. Güle güle kullanın.

Kase yapımında orta büyüklükte düğme kullanırsanız daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Dilerseniz tüm düğmeleri aynı renk olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Çalışmada şeffaf tutkal kullanıldığı için kuruduğu zaman belli olmayacaktır. Balonu daha büyük ya da küçük şişirerek istediğiniz renk ve boyutta birçok dekoratif kase yapabilirsiniz. Evinizde tek kaldığı için kullanmadığınız düğmeler varsa bunları kase yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Kendi yaptığınız dekoratif kaseyi evinizde kullanabileceğiniz gibi bunu sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. İsteyenler kaseyi yapmak için düğme yerine başka aksesuarlar da kullanabilirler.

Bu kendin yap projesini uygulamak isteyenler için aşağıda, düğmelerden kase yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Her aşamayı resimden inceleyerek siz de hiç zorlanmadan harika bir dekoratif kase yapabilirsiniz.

Düğmelerden Dekoratif Kase Yapımı
Düğmelerden Dekoratif Kase Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial