Sosyal medyada paylaş

Düğmelerden bardak altlığı yapımı evde keyifli vakit geçirirken, yeni bardak altlıklarına sahip olmanızı sağlayacak bir kendin yap çalışmasıdır. Günümüzde üretken bayanlar birçok farklı malzemeden bardak altlığı yapmaktalar. Biz bugün sizlere hiç zorlanmadan uygulayabileceğiniz bir yöntemi anlatıyoruz. Rengarenk düğmeleri kullanarak dakikalar içerisinde çok orjinal bardak altlıkları yapabilirsiniz. Dışarıdan da bardak altlığı alabilirsiniz fakat kendi el emeğinizle yaptığınız bir bardak altlığını kullanmak çok daha zevkli olacaktır. Bu uygulamayı yaptığınızda sevdiğiniz renkleri kullanmanın avantajını da yaşayabilirsiniz.

Düğmelerden Bardak Altlığı Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • 3 farklı renkte düğme
  • Yapışkan
  • İnce uçlu bir fırça

Bir tane bardak altlığı yapmak için ortaya 1, bunun kenarına 6 ve dış halka için de 12 tane düğme gerekmektedir. Yapacağınız bardak altlığı sayısına göre hangi düğmeden kaç tane alacağınızı buna göre ayarlayabilirsiniz. Çalışmada kullanacağınız düğmelerin hepsi aynı renk de olabilir fakat değişik renkte düğmeler daha şık duracağı için bu şekilde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Düğmelerden Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Çalışmayı düz bir zeminde yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. İlk önce yapışkan bulaşma ihtimaline karşı çalışacağınız yere bez ya da gazete kağıdı sererek gerekli önlemi alın. Bunu yaptıktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz.

  • 1 tane düğmeyi ortaya koyun.
  • Bunun etrafına 6 düğmeyi halka oluşturacak şekilde yapıştırın. Düğmelere fırça yardımı ile yapıştırıcı sürerek sabitleyebilirsiniz.
  • Daha sonra bu 6 düğmeninin etrafına boşluk kalmayacak şekilde 12 tane düğmeyi yapıştırın.
  • Elinizle hafifçe üzerine bastırarak tüm düğmelerin yerine oturmasını sağlayın.
  • Yapışkan kuruduktan sonra bardak altlığı kullanıma hazır. Güle güle kullanın.

Bu şekilde ihtiyaç duyduğunuz sayıda bardak altlığı yapabilirsiniz. Aynı yöntemi kullanarak nihale ve amerikan servis de yapmanız mümkün. Nihale veya amerikan servis, bardak altlığına oranla daha büyük olacağı için daha fazla sayıda düğmeye ihtiyacınız olacaktır. Evinizde kullanılmayan düğmeler varsa bunları bir araya getirerek rengarenk bir bardak altlığı da yapabilirsiniz. Kendi emeğinizle yapacağınız bu tür ürünlerle yapacağınız içecek servisi misafirlerinizin de çok hoşuna gidecektir.

Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda, düğmelerden bardak altlığı yapımı resimli anlatım veriyoruz. Bunu inceleyerek çalışmanın ne kadar kolay olduğunu kendiniz de anlayabilirsiniz. Misafirliğe gittiğinizde ev sahibinin kendi yapmış olduğu örgü, kumaş ya da keçeden bardak altlıklarını gördüğünüzde siz de bu tür orjinal ürünler yapmaya hevesleniyorsanız hemen bu çalışmayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Düğmelerden Bardak Altlığı Yapma Malzemeleri
Düğmelerden Bardak Altlığı Yapma Malzemeleri
Düğmelerle Bardak Altlığı Yapımı
Düğmelerle Bardak Altlığı Yapımı
Bardak Altlığı Yapımı
Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial