Düğmeden Lastikli Toka Yapımı

Düğmeden Lastikli Toka Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden lastikli toka yapımı bayanların çok hoşuna gidecek bir uygulamadır. Uzun saçlı bayanlar saçlarını toplamak için çoğunlukla lastik toka kullanırlar. Bu tokalar kullanım yönünden rahatlık sağlasalar da sade tasarımları hoşunuza gitmiyor olabilir. Böyle bir düşünceniz varsa lastik tokları basit bir uygulama sayesinde değişik bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Başka hiç kimsede olmayan güzel bir toka kullanmak isterseniz sizinle paylaştığımız çok pratik çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Kendiniz ya da kızınız için düğme toka yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Büyük delikleri olan düğmeler
  • İnce paket lastiği ya da lastikli toka

Düğmeden Nasıl Lastikli Toka Yapılır?

Düğmeden lastikli toka yapmak çok kolaydır. Tek yapmanız gereken bunun için kullanacağınız lastikli tokayı belirlemek ve sonrasında buna takmak için bir düğme temin etmek. Bunu yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta düğmenin deliğinin lastikli tokanın geçebileceği genişlikte olmasıdır. Malzemeler hazırsa hemen uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz.

  • Lastikli tokayı ortadan ikiye katlayın.
  • Bunu düğmenin deliklerinden geçirin. Eğer düğmede 4 tane delik varsa tokayı çapraz olarak sadece 2 delikten geçirin. Diğer 2 delik boş kalsın. ( Tokanın tamamını değil sadece birazını delikten geçirin. )
  • Daha sonra tokanın uzun tarafını kısa yerin içinden geçirerek düğüm yapın. Böylece düğmeyi tokaya rahat bir şekilde sabitlemek mümkün.
  • Tüm bu aşamalardan sonra lastikli düğme toka kullanıma hazırdır. Hemen saçınıza kendi tasarımınız olan bu güzel tokayı takabilirsiniz.

Düğmeden lastikli toka yapmak için ince paket lastiklerini de kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu lastikler tokadan daha ince oldukları için delikleri küçük düğmelerden toka yapacağınız zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evde bu çok kolay uygulamayı yaparak kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel lastikli tokalar tasarlayabilirsiniz. İsterseniz uygulamada kullanacağınız düğmeleri önceden simli parlatıcılarla süsleyerek daha şık görünümlü tokalar da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde tek kalan düğmeler varsa bunları atmak yerine bu şekilde toka yaparak değerlendirmeniz mümkün. Evde toka yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görsel bu konuda işinize yarayabilir.

Düğmeden Lastikli Toka Yapımı
Düğmeden Lastikli Toka Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial