Düğmeden Kemer Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden kemer yapımı kendi aksesuarlarını tasarlamaktan hoşlananların ilgisini çekebilecek çok pratik bir uygulamadır. Düğme günümüzde takı ve aksesuar yapımında en çok kullanılan malzemelerden birisidir. Bunun nedeni ucuz olması, farklı renk ve desen seçenekleri bulunmasının yanı sıra düğmeden yapılan aksesuarların şık görünmesidir. Daha önceden düğmeden küpe, kolye ve bileklik yapımı ile ilgili farklı projeleri sizlerle paylaşmıştık. Bugünkü konumuz ise düğmeden kemer yapımı. Rengarenk kemerler kullanmaktan hoşlanıyorsanız siz de bu uygulamayı denemek isteyebilirsiniz. Kemer yapımında kullanılan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz ve ince bir pamuk ipliği
  • İstediğiniz renkte orta büyüklükte düğmeler
  • Makas

Bu uygulama için kullanacağınız düğmelerin delikleri içinden ipin geçeceği genişlikte olmalıdır. Buna uygun her türlü düğmeyi kullanabilirsiniz.

Düğmeden Nasıl Kemer Yapılır?

Düğmeden kemer yapmak çok kolay olduğu için isteyen herkes bu uygulamayı evde rahatlıkla yapabilir. Rengarenk düğmeleri nasıl kemere dönüştüreceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak makas yardımı ile ipten uzun bir parça kesin.
  • Bu ipin başlangıç kısmından biraz pay bırakarak düğüm atın. Bu yaptığınız halka kemerin kopçası olacak.
  • Elinizdeki ipin iki tane ucu olacak. Bu ip uçlarını düğmelerin deliklerinden dikkatli bir şekilde geçirerek belinize uygun bir uzunluğa getirmeniz gerekiyor.
  • Kemeri bu şekilde yaptıktan sonra bitiş yerine düğüm atın.

Tüm bu aşamalardan sonra kemeri hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz kemeri daha uzun yaparak düğmelerin aşağı doğru sarkmasını sağlayabilirsiniz. Bu şık kemeri güzel bir aksesuar olarak istediğiniz şekilde kullanmanız mümkün. Elinizde aynı boyutta düğmeler varsa bunları da kemer yaparak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz kemer yapımında aynı renkte olan düğmelerden de kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde farklı renkte birçok kemer yapabilir bunları kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Kendi tasarımınız olan bu rengarenk kemerler aynı zamanda kıyafetinizin şıklığını tamamlayacak güzel bir aksesuar işlevi de görecektir. Bu projenin yapımını evde denemek isteyenler için aşağıda, düğmeden kemer yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamanın detaylarını resimden inceleyerek siz de evde böyle güzel bir kemer yapabilirsiniz.

Düğmeden Kemer Yapımı
Düğmeden Kemer Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial