Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs Yapımı

Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden kalpli dekoratif süs yapımı kolay bir kendin yap çalışması olarak ilginizi çekebilir. Düğme evde dekoratif süs yapmak için sıkça kullanılan malzemelerden birisidir. Farklı renk ve tasarıma sahip olan düğmeler karton bir zemine yapıştırılarak ya da birbirine farklı malzemelerle tutturularak çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Son dönemlerde düğmelerle yapılan panolar şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bugün size bahsedeceğimiz düğmelerden kalpli dekoratif süs yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Evde keyif alarak uygulayabileceğiniz pratik bir kendin yap uygulaması arıyorsanız bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs Yapımı

Düğme kullanarak kalp şeklinde güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz gerekli malzemeleri temin ettikten sonra uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak için öncelikle yeterli sayıda düğmeye ihtiyaç vardır. Kullanılacak olan düğme sayısı yapacağınız kalbin boyutuna göre değişebilir. Bunun dışında düğmeleri yapıştırabileceğiniz kalp şeklinde bir karton ya da düğmeleri birbirine ekleyebileceğiniz küçük kanca şeklinde halkalar gereklidir. İsterseniz düğmeleri bir kurdele ya da kumaşa da dikebilir ya da bunları bir tele de geçirebilirsiniz. Malzeme seçimini size bırakıyoruz. Uygulamanın yapımında aynı renk ve boyutta düğmeler kullanabileceğiniz gibi dilerseniz farklı renk ve boyutlarda düğmeler de kullanabilirsiniz.

Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Düğmeleri bir kartona yapıştırarak kalpli dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için ilk olarak kartona istediğiniz boyutta bir kalp çizmeli ve daha sonra bunu makas ile kesmelisiniz. Bu kalbi çizerken kalınlığının, kullanacağınız düğmelerin boyutuna uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kartondan kalp yaptıktan sonra düğmeleri tek tek bunun üzerine yapıştırın. Yaptığınız bu süse bir kurdele ya da ip takarak bunu dilediğiniz yere asabilirsiniz.

Bir kurdele ya da kumaşa düğmeleri dikerek de kalpli süs yapmanız mümkün. Bu durumda dikerken kumaşa kalp şekli vermeli ya da bunu uzun bir şerit halinde kestikten sonra yukarıda iki ucunu içe doğru kıvırarak kalp şekline getirebilirsiniz. Sonrasında ise düğmeleri tek tek dikerek kumaşa tutturabilirsiniz.

Düğmelerin deliğinden geçecek kalınlıkta halkalar ya da tel kullanarak da bu güzel süsü yapabilirsiniz. Bu durumda delikleri biraz geniş düğmeleri tercih etmeniz gerekebilir. Yaptığınız kalpli dekoratif süsü yukarısına bir zincir ya da tel takarak istediğiniz yere asabilirsiniz.

Elinizde tek olarak çok sayıda düğme varsa ve bunları ne yapacağınızı bilmiyorsanız sizlere önerdiğimiz bu pratik uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede hem elinizdeki düğmeleri değerlendirme imkanı bulur, hem de harika bir dekoratif süse sahip olabilirsiniz. Kalpli süs özel günlerde evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Evde düğmeden kalpli süs yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, düğmeden çiçekli tablo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs Resimli Anlatım
Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs Resimli Anlatım
Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs Yapımı
Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs Yapımı
Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs
Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs
Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs-1
Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs-1
Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs-3
Düğmeden Kalpli Dekoratif Süs-3

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial