Düğmeden Gökkuşağı Pano Yapımı

Düğmeden Gökkuşağı Pano Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden gökkuşağı pano yapımı evde keyifli bir hobi çalışması yapmak isteyenlerin çok hoşuna gidecek bir uygulamadır. Son dönemlerde düğme ile yapılan dekoratif ürünler şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Farklı renk ve boyutlarda düğmeler kullanılarak çok güzel panolar yapılmaktadır. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmaları bulabilirsiniz. Düğme ucuz bir malzeme olduğu için herkes düğmelerle pano yapabilir. Evinizin salon ya da oturma odasının dekorunu daha güzel bir hale getirmek isterseniz bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Düğmelerden gökkuşağı pano yapmak isterseniz, bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Beyaz ve farklı renklerde düğmeler
 • Yapıştırıcı
 • Karton
 • Yapacağınız panonun boyutuna uygun bir çerçeve
 • Kurşun kalem
 • Makas

Düğmeden Nasıl Gökkuşağı Pano Yapılır?

Gökkuşağı pano yapmak son derece kolaydır. Uygulamanın yapımında farklı renklerde düğmeler kullanıldığı için elinizde önceden kalan düğmeler varsa bunları da gökkuşağı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evde kullanmadığınız resim çerçevesi varsa bunu da pano yapımında kullanabilirsiniz. Gökkuşağının renklerinin daha belirgin olması için çalışmayı beyaz zemin üzerine yapmanızı tavsiye ediyoruz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak kartonu çerçeveye uygun bir boyutta esmekle işe başlayın.
 • Daha sonra bu kartonun üzerine kurşun kalem ile istediğiniz kalınlıkta bir gökkuşağı çizin.
 • Sonraki aşamada bu gökkuşağının içine düğmeleri yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.
 • Düğmeleri yapıştırırken beyaz renkte olanları iki kenara diğer renklileri de ortalara yapıştırmanız gerekiyor.
 • Yaptığınız gökkuşağı panoyu çerçeveye geçirdikten sonra bunu istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde evinizi güzelleştirecek harika bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak için düğmelerin arasına küçük parlak taşlar da yapıştırabilirsiniz. Uygulamayı yaparken düğmelerin birbirine iyice yaklaşmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde arada kalan boşluklar nedeni ile gökkuşağı çirkin görünebilir. Düğmeleri yapıştırırken bunları bir kürdan yardımı ile birbirine doğru ittirerek, arada boşluk kalmasını önleyebilirsiniz. Evde bu tür hobi çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız benzer bir uygulama olan düğmeden balerinli pano yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız örnek çalışmayı inceleyerek, evde kolay pano yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Düğmeden Gökkuşağı Pano Yapımı
Düğmeden Gökkuşağı Pano Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial