Düğmeden Dekoratif Harf Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden dekoratif harf yapımı evde sıkılmadan vakit geçirmek isteyenlerin kolaylıkla yapabileceği bir hobi çalışmasıdır. Günümüzde ahşap ya da başka malzemelerden üretilen dekoratif harfler salon ve oturma odasının dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Bu tür dekor ürünlerini dışarıdan almak yerine isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu şekilde hem dekoratif ürün daha ucuza gelir hem de zevkinize uygun bir tasarım oluşturma imkanınız olabilir. Siz de evde harfli bir dekor ürünü yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Kurşun kalem
 • İstediğiniz renkte düğmeler
 • Küçük boncuk, pul ve parlak taş gibi süsleme aksesuarları
 • Yapıştırıcı
 • Kürdan
 • Beyaz bir kağıt ya da karton

Yapacağınız harfin daha şık olmasını isterseniz bunun için hazır harf şablonlarından kullanabilirsiniz.

Düğmelerden Nasıl Dekoratif Harf Yapılır?

Düğmeden dekoratif harf yapmak için özel olarak düğme almanıza gerek yok. Uygulamanın yapımında farklı büyüklükte düğmeler kullanıldığı için elinizde düğmeler varsa bunları dekoratif harf yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evde düğmelerden dekoratif harf yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanı yeterlidir.

 • İlk olarak kağıt ya da kartonun üzerine kurşun kalem ile istediğiniz büyüklükte harf çizmekle işe başlayın.
 • Yapıştırmayı yapmadan önce çizdiğiniz harfin içine düğmeleri yerleştirerek nasıl bir tasarım yapacağınızı belirleyin.
 • Sonrasında yapışkan yardımı ile düğmeleri harfin içine yapıştırın. Arada kalan boşlukları küçük boncuk ya da parlak taşlar yapıştırarak doldurun.
 • Yapıştıracağınız düğme ve diğer aksesuarların birbiri ile iyice birleşmesi için bunları bir kürdan yardımı ile dikkatlice ittirmek gerekiyor.
 • Harfin içini bu şekilde doldurduktan sonra harfi yaptığınız kartonun üst tarafına bir delik açıp buradan ince bir ip ya da kurdele geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede harika bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Aynı uygulamayı düğme kullanmadan sadece boncuk ya da parlak taşlarla da yapmanız mümkün. İsterseniz bir kartona harf çizip bunu makas ile kestikten sonra düğmelerle süsleyerek farklı bir tasarım da yapabilirsiniz. Evde kolay dekor ürünü yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa, yün ponponla nasıl harf yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Düğmeden Dekoratif Harf Yapımı
Düğmeden Dekoratif Harf Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial