Düğmeden Çiçekli Tablo Yapımı

Düğmeden Çiçekli Tablo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden çiçekli tablo yapımı evde yapabileceğiniz güzel bir hobi çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Dekorasyonda tablo kullanımı oldukça yaygındır. Zarif ve güzel bir tablo sayesinde evinizin salonunu ya da oturma odasını daha şık bir hale getirebilirsiniz. Dışarıdan alacağınız tablolar pahalı olacağı gibi bunlar tam olarak sizin zevkine uygun olmayabilir. Bu nedenle evde kendiniz tablo yapmayı deneyebilirsiniz. Tablo yapmak deyince aklınıza çizim ve boya yapılan zor bir çalışma gelmesin. Bugün size anlatacağımız uygulamada düğmeler kullanılarak çiçekli bir tablo yapılıyor. Evde kullanmadığınız eski bir çerçeve varsa bu çalışma sayesinde onu da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Evde çiçekli tablo yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanmadığınız bir resim çerçevesi
  • Küçük desenleri olan bir kumaş
  • Makas
  • Yeşil ip ve dikiş iğnesi
  • Farklı renk ve boyutlarda düğmeler
  • Küçük boncuklar

Düğme ile Nasıl Çiçekli Tablo Yapılır?

Düğmeden tablo yapmak için önce kumaşı çerçeveye uygun boyutta kesin. Bunu yaparken kumaşın kenarlarından biraz pay bırakmayı unutmayın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Çiçekli kumaşa yeşil ip ile dal şeklinde işleme yapın. Bunu yaparken aralara düğmeleri de dikin.
  • Dalların uçlarını küçük boncukla işleyerek bunlara tomurcuk görünümü verin.
  • Bu şekilde kumaşın her yerine işleme yaptıktan sonra çiçekli tablo kullanıma hazır.
  • Bunu çerçeveye geçirip istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer işleme yapmayı bilmiyorsanız çiçekli tablo yapmak için başka bir yöntem de uygulamanız mümkün. Bu uygulamayı yapmak için kumaş yerine çiçek desenli kağıt kullanın. Çiçek dallarını yeşil keçeli kalem ile yaptıktan sonra düğme ve boncuklar yapıştırarak uygulamayı tamamlayın. Kullanacağınız çerçevenin şık görünmesi için isterseniz uygulama öncesinde bunu istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Boyamak istemezseniz çerçevenin kenarlarına parlak taşlar ya da boncuk yapıştırarak da güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu bahsettiğimiz yöntemlerden istediğinizi uygulayıp çok güzel bir tablo yaparak evinizi daha şık bir hale getirebilirsiniz. Evde çiçekli tablo yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Düğmeden Çiçekli Tablo Yapımı
Düğmeden Çiçekli Tablo Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial