Düğmeden Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden bileklik yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir çalışmadır. Bileklik takmayı sevenler bu aksesuarı dışarıdan almak yerine evde kendileri de yapabilirler. Kendi takınızı yapmak evde sıkılmadan vakit geçirmenize yardımcı olurken, zevkinize uygun bir aksesuara sahip olmanıza da imkan tanır. Evde bileklik yapmak için birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Bizim bugün anlatacağımız pratik yöntemi ilk kez bileklik yapanlar da hiç zorlanmadan uygulayabilirler. Sade ve zarif aksesuarlar kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir bileklik yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bileklik ipi
  • Renkli orta boy bir düğme
  • Makas

Düğmeden Bileklik Nasıl Yapılır?

Düğmeden bileklik yapmak için oldukça basit bir teknik kullanılmaktadır. Kolay bileklik yapımı için ipi düğmeye düğüm atarak sabitlemek gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda adım adım anlatıyoruz. Biraz dikkat ve özenle dakikalar içinde güzel bir bileklik tasarlayabilirsiniz.

  • Bileklik ipinden makas yardımı ile uzun bir parça kesin. Bu parçayı ortadan ikiye katlayın.
  • İpi düğmenin deliklerinden geçirin. Daha sonra düğmenin arkasını çevirin ve ipi tutup biraz çekerek düğmeyi kaydırın. Bu şekilde oluşturduğunuz halkanın içinden iplerin ucunu geçirin ve çekerek düğüm atın.
  • Düğmenin diğer tarafına da aynı şekilde ip geçirdikten sonra düğme bilekliği kolunuza takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu pratik yöntemi uygulayarak farkı renkte ip ve düğmeler kullanarak birçok bileklik yapabilirsiniz. Bileklik yapımı için aynı renkte ip ve düğme kullanabileceğiniz gibi bunlar birbirinden farklı renkte de olabilir.

Sizlere bahsettiğimiz bu kolay bileklik yapımını uygulayarak kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel bileklikler yapmanız mümkün. İsterseniz bu şekilde bileklik yapıp bunları satarak ek gelir de elde edebilirsiniz. El emeği ürünü olan bu şık bileklikleri sevdiklerinize hediye ederek onlara güzel bir jest de yapabilirsiniz. Evde bileklik yapmak için kolay bir uygulama yapmak isteyenler için aşağıda düğmeden bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimli anlatımı inceleyerek siz de hiç zorlanmadan çok güzel bileklikler yapabilirsiniz.

Düğmeden Bileklik Yapımı
Düğmeden Bileklik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial