Düğme ile Porselen Tabak Süslemesi Yapımı

Düğme ile Porselen Tabak Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğme ile porselen tabak süslemesi yapımı ile kullanmadığınız düz porselen tabakları dekoratif bir süs haline getirebilirsiniz. Evde tek kaldığı için kullanmadığınız tabak varsa bunu atmak yerine size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Evde düğme ile porselen tabak süslemesi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Düğme ile Porselen Tabak Süslemesi Yapımı

Evde porselen tabak süslemesi yapmak için boncuk ya da parlak taşlar kullanabilirsiniz. İsterseniz tabağın içine porselen kalemi ile yazı yazabilir ya da desen çizebilirsiniz. Bunların dışında elinizde tek kaldığı için kullanmadığınız düğmeler varsa bunları da tabak süslemesi yapmak için kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem tabağı süslerken düğmeleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. İçini düğme ile süsleyeceğiniz porselen tabağı masa ya da sehpa üzerine koyarak güzel bir dekor ürünü olarak değerlendirebilirsiniz.

Düğme ile Porselen Tabak Süslemesi
Düğme ile Porselen Tabak Süslemesi

Gerekli Malzemeler

  • Düz bir porselen tabak
  • Tabak içine yapacağınız desene uygun sayıda düğme
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında her türlü düğme kullanılabilir.

Düğme ile Porselen Tabak Süslemesi Nasıl Yapılır?

Düğme ile porselen tabak süslemesi yapmak isterseniz uygulama öncesinde düğmeleri tabağa ne şekilde yapıştıracağınıza karar vermeniz gerekiyor. Listedeki malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak porselen tabağın içini güzelce silerek temizleyin.
  • Sonrasında düğmeleri silikon tabancası yardımı ile tabağın içine ve kenarlarına istediğiniz şekilde yapıştırın.
  • Tüm düğmeleri yapıştırdıktan sonra dekoratif tabağı dalon ya da oturma odanızın dekorunu güzelleştirmek için hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde eski porselen tabakları harika bir dekoratif süs haline getirebilirsiniz. Yapacağınız süslemenin belirgin olması için uygulamada kullanacağınız tabağın üzerinde herhangi bir desen bulunmamalı. Eğer desenli bir tabağı süslemek isterseniz o zaman düğme yerine küçük parlak taş ya da boncuk kullanmanız daha uygun olacaktır. Aynı yöntemi uygulayarak porselen fincan ve çay tabağı süslemesi de yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yaparken işinizi kolaylaştırması için aşağıda düğme ile porselen tabak süslemesi videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde porselen fincan süslemesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çay fincanı ile dekoratif kase yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial