Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir?

Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir
Sosyal medyada paylaş

Düğme ile porselen tabak nasıl süslenir? bunu öğrenerek sizde kullanılmayan düz porselen tabakları değerlendirebilirsiniz. Mutfağınızda tek kaldığı için kullanmadığınız porselen tabak varsa size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak bunu dekoratif bir hale getirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde evdeki fazlalık düğmeleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir?

Evde porselen tabak süslemesi için farklı yöntemler uygulanabilir. Bu tabakları boya ile renklendirebilir ya da üzerilerine desen yapabilirsiniz. Boyamakla uğraşmak istemezseniz porselen tabak içine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süslemeler yapabilirsiniz. Bizim sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada büyük ve orta boy düğmeler ile tabağın içine ve kenarlarına süslemeler yapılmış. Evde biriktirdiğiniz düğmeler varsa bunları kullanarak harika bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz bir porselen tabak
  • Yeterli sayıda düğme
  • Silikon tabancası

Düğme ile Porselen Tabak Süslemesi

Uygulamanın yapımına başlamadan önce düğmeleri tabağa ne şekilde yapıştıracağınıza karar vermeniz gerekiyor. Elinizdeki düğme sayısına göre tabağın sadece içine ya da hem içine hem de kenarlarına düğme yapıştırabilirsiniz.

Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir-1
Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir-1

Yapacağınız tasarıma karar verdikten sonra düğmeleri silikon tabancası yardımı ile tabağın içine tek tek yapıştırın. Daha şık bir tasarım oluşturmak için düğmelerin arasına boncuk ya da pul gibi malzemeler yapıştırabilirsiniz.

Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir-2
Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir-2

Tabağın kenarında boşluklar varsa o kısımlara da aşağıdaki gibi düğmelerle süsleme yapabilirsiniz.

Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir-3
Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir-3

Porselen tabağa düğmeleri yapıştırarak süsleme yaptıktan sonra bu güze dekor ürününü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir-4
Düğme ile Porselen Tabak Nasıl Süslenir-4

Bu yazımızda sizlerle evdeki düz porselen tabaklara süsleme yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaştık. Sade görünümü nedeni ile kullanmadığınız porselen tabaklar varsa bu yöntemi uygulayarak çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Süsleme yaptığınız porselen tabakları masa ya da orta sehpa üzerine koyabilirsiniz. Evde değerlendirmek istediğiniz düz porselen fincan varsa daha önce paylaştığımız düğme ile porselen fincan nasıl süslenir yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial