Düğme ile Penye Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Düğme ile penye yenileme bayanların çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Çoğu bayanın giysi dolabında bazı yerleri eskiyen ya da düz renginden sıkıldığı penyeler bulunmaktadır. Evde yapılacak pratik bir uygulama ile bu kıyafetler daha modern hale getirilerek yeniden kullanılabilir. Penyeleri yenilemek için bunlar farklı renge boyanabilir, üzerlerine çıkartma ya da boncuk ve pul gibi süs aksesuarları dikilebilir. Tüm bunların yanı sıra penyelerin bazı yerlerine düğme dikerek de çok güzel süslemeler yapmak mümkündür. Bugünkü yazımızda sizlere düğme kullanarak penyeleri nasıl yenileyebileceğiniz hakkında bazı önerilerimiz olacak. Kendinizin ya da kızınızın düz olduğu için basit görünen penyelerini evde kolay bir şekilde yenilemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız örnek uygulamalar bu konuda çok işinize yarayabilir.

Gerekli Malzemeler

  • Düz bir penye
  • İstediğiniz renk ve büyüklükte düğme
  • İğne
  • İplik

Düğme ile Penye Nasıl Yenilenir?

Düğme ile penye yenilemek için kıyafete uygun renk ve boyutta düğme seçmeye dikkat etmelisiniz. Çok büyük düğmeler sade tasarıma sahip bir penyede çirkin görünebilir. Bu nedenle çok büyük düğme kullanmamanız gerekir. Penyenin yıpranan yerleri varsa düğme ile süsleme yaparak bu kısımlar kamufle edilebilir. Penye düz renk ve sade bir tasarıma sahip ise düğmeler ile bazı yerlerine süslemeler yapılarak daha şık bir görünüm kazandırılabilir. Tek yapmanız gereken önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermek ve daha sonra da düğmeleri penyenin üzerine iğne iplik ile dikerek sabitlemek. Aşağıdaki örnek uygulamalar size evde tişört yenileme konusunda ilham verebilir.

Düz beyaz bir penyeniz varsa ve bunun tasarımı size çok sade geliyorsa istediğiniz renkte düğme kullanarak bu penyenin omuz kısmını süsleyebilirsiniz. Uygulama sonrasında eski beyaz penyeniz yeni tasarımı ile daha şık ve modern görünecektir.

Düğme ile Penye Yenileme
Düğme ile Penye Yenileme

Beyaz askılı penyenizin üzerine aşağıdaki gibi renkli düğmeler ve ipler ile işleme yaparak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Düğme ile Penye Yenileme-1
Düğme ile Penye Yenileme-1

Klasik görünümünden sıkıldığınız penyenizin yaka kısmına düğme dikerek bunu daha modern bir tasarıma kavuşturabilirsiniz. İsterseniz yaka kısmı yerine omuz ya da bel kısmına da düğme ile süsleme yapmanız mümkün.

Düğme ile Penye Yenileme-2
Düğme ile Penye Yenileme-2

Düğme ile penye süslemek isteyenler için bazı önerileri bu yazımızda paylaştık. Evde kıyıda köşede kullanılmayan düğmeler varsa bunları da penye yenilemesi yapımında kullanabilirsiniz. Bu pratik yöntemi kot ve kumaş pantolonları yenilemek için de kullanmanız mümkün.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial