Dondurucuda Portakal ve Limon Nasıl Saklanır?

Dondurucuda Portakal ve Limon Nasıl Saklanır
Sosyal medyada paylaş

Dondurucuda portakal ve limon nasıl saklanır diye merak edenler için bu sorunun cevabını yazımızda paylaşıyoruz. Sevilen kış meyvelerinden olan portakal aynı zamanda kek, pasta, kurabiye ve tatlı yapımında da kullanılmaktadır. Organik meyve suyu tüketmek isteyenler de portakal ile meyve suyu ve limonata yapabilirler. Salata ve çorbaların lezzetini arttıran limon da tıpkı portakal gibi kek, pasta, tatlı, kurabiye ve limonata yapımında kullanılmaktadır. Meyve ve sebzeler mevsiminde hem taze hem de daha ucuz olmaktadır. Bu nedenle kışın ucuz olduğu dönemde limon ve portakal alarak bunları yazın kullanmak için muhafaza edebilirsiniz. Tabi ki bunları buzdolabında uzun süre saklamak mümkün değildir. 2 haftadan daha uzun süre limon ya da portakal saklamak isterseniz bunları derin dondurucuya kaldırabilirsiniz. Dondurucuda portakal ve limon saklamak için uygulayabileceğiniz pratik yöntemleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dondurucuda Portakal ve Limon Nasıl Saklanır?

Dondurucuda portakal ve limon saklamak isterseniz bunları dondurucuya bütün halinde koyabilir ya da küçük parçalar halinde doğrayabilirsiniz. Yazın yapacağınız limonatalarda kullanmak için portakal ve limon saklamak isterseniz bunların suyunu sıkarak dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın kullanacağınız limon ve portakallar eziksiz ve çürüksüz olmalıdır. Eğer ezik yerleri varsa buraları bıçak ile keserek almalı ve sağlam olan yerlerini kullanmalısınız.

Dondurucuda Limon Nasıl Saklanır?

Yazın buz gibi limonata yapmak, hazırlayacağınız kek ve pastalarda kullanmak için dondurucuda limon saklamak isteyebilirsiniz. Dondurucuda limon nasıl saklanır? diye merak ediyorsanız hemen sorunun cevabını verelim. Pazardan ihtiyacınız kadar limon aldıktan sonra bunları çeşmenin altında güzelce yıkayın. Sonrasında limonları kesme tahtasına alarak dilim, halka ya da kuşbaşı olarak doğrayın. Doğranmış limonları tek kullanımlık porsiyonlara ayırın ve bunları buzdolabı poşetlerine koyun. Poşetlerin havasını güzelce aldıktan sonra ağızlarını sıkıca kapatarak dondurucuya koyabilirsiniz. Yapacağınız bu pratik uygulama sayesinde dondurucuda ihtiyacınız olduğunda kullanabilmek için limon muhafaza edebilirsiniz.

Dondurucuda Portakal Nasıl Saklanır?

Kışın sevilen meyvelerinden olan portakalı kek, pasta ve tatlı yapımında sıkça kullanıyorsanız, ucuz olduğu dönemde ihtiyacınız kadar alarak derin dondurucuya koyabilirsiniz. Derin dondurucuda portakal nasıl saklanır? diye merak ediyorsanız bu merakınızı hemen giderelim. Bunun için tek yapmanız gereken pazardan çürük ve ezik olmayan portakallardan almak. Bunları güzelce yıkadıktan sonra bıçak ile istediğiniz şekilde doğramak ve tek kullanımlık porsiyonlar halinde ayırarak buzdolabı poşetine koymak. Poşetlerin içindeki havayı aldıktan sonra ağızlarını güzelce kapatarak derin dondurucuya kaldırabilirsiniz. Derin dondurucuda muhafaza edeceğiniz portakalları limonata yapımında da kullanabilirsiniz.

Dondurucuda Limonata için Portakal ve Limon Nasıl Saklanır?

Limonata içmeyi seviyorsanız kışın bol bol limon ve portakal alarak bunları yazın kullanmak için dondurucuya koyabilirsiniz. Limon ve portakalı yıkadıktan sonra hiç kesmeden bütün olarak buzdolabı poşetlerine koyarak dondurucuya koyabilirsiniz. Bu şekilde dondurucuda çok yer kaplayacağı için bunları doğramanız daha iyi olabilir. İhtiyacınız kadar portakal ve limon aldıktan sonra bunları çeşmenin altında yıkayın. Sonrasında kesme tahtasına aldığınız portakal ve limonları halka, dilim veya kuşbaşı olarak doğrayın. Doğranmış limon ve portakalları buzdolabı poşetine ayrı ayrı koyabilir ya da bir poşete biraz portakal, biraz da limon koyarak yazın limonata yapmak için bunları muhafaza edebilirsiniz.

Dondurucuda Portakal ve Limon Suyu Nasıl Saklanır?

Dondurucuda Portakal ve Limon Suyu Nasıl Saklanır
Dondurucuda Portakal ve Limon Suyu Nasıl Saklanır

İsterseniz limon ve portakal suyunu da derin dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. Daha önceden bunu yapmayanlar, dondurucuda portakal ve limon suyu nasıl saklanır? diye merak edebilirler. Bunun için uygulayabileceğiniz pratik yöntemi de hemen sizlerle paylaşalım. 1 kilo portakal ya da limon ve buz poşeti temin etmeniz gerekiyor. Limon ya da portakalın suyunu sıktıktan sonra bu suyu buz poşetine doldurun. Poşetin ağzını kapattıktan sonra bunu derin dondurucuya koyabilirsiniz. Bir buz poşetini doldurmak için yaklaşık 1 kilo limon ya da portakal gerekmektedir.

Bu yazımızda derin dondurucuda limon ve portakal muhafaza etmek için uygulayabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaştık. Verdiğimiz pratik bilgilerden faydalanarak siz de limon ve portakalı dondurucuda güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Bu konuda tek dikkat etmeniz gereken nokta eziksiz limon ve portakal seçmek, bunları buzdolabı poşetine koyarken poşetin havasını güzelce almak ve poşeti ağzını sıkıca bağlamak. Bu detaylara dikkat ederseniz siz de kışın dondurucuda muhafaza ettiğiniz limon ve portakallarla yazın buz gibi limonata yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial