Dondurma Kutusundan Tepsi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma kutusundan tepsi yapımı evde zorlanmadan yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Günümüzde pet şişe, yoğurt kabı ve dondurma kutusu gibi malzemeler farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Biz bugün sizlerle dondurma kabı değerlendirebileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde boş dondurma kutusu varsa bunu tepsi yaparak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Tepsi Yapımı

Evde dondurma kutusundan tepsi yapmak dışarıdan bakıldığında zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Tepsi yapımı için kutunun alt kısmı kullanılmaktadır. Kapak kısmını da başka şekilde değerlendirebilirsiniz. Elinizde renkli dondurma kutusu varsa bununla çok şık tepsiler yapabilirsiniz. Plastik kap ile yaptığınız bu sevimli tepsiyi çay ve kahve servisinde kullanabilir ya da çocuğunuza oynaması için verebilirsiniz. İsterseniz üzerine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süslemeler yaparak bu tepsiyi dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Dondurma Kutusundan Tepsi Yapımı-1
Dondurma Kutusundan Tepsi Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma kutusu
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem

Dondurma Kutusundan Tepsi Nasıl Yapılır?

Dondurma kutusu ve diğer malzemeler hazır ise tepsi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile dondurma kutusunun ağız kısmını keserek çıkarın.
  • Geri kalan parçayı makas ile keserek düzeltin.
  • Tepsiye sap yapmak için bunun yan tarafına kalem ile büyük bir ters D çizin. Bu çizgilerin üzerinden falçata ile dikkatli bir şekilde geçerek parçayı kesip çıkarın.
  • Her iki tarafa da bu şekilde sap yaptıktan sonra tepsi yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Tepsinin kenarlarını zımpara ya da törpü ile düzleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak siz de evde çok güzel tepsiler tasarlayabilirsiniz. Bizim kullandığımız dondurma kutusunun üzerinde yazı olmadığı için herhangi bir işlem uygulamadan doğrudan çalışmayı yapmaya başladık. Dondurma kutusunun üzerinde yazı varsa kutuyu ılık deterjanlı suda yıkayıp bulaşık teli ile ovalayarak ya da aseton kullanarak üzerindeki yazıları silebilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda dondurma kutusundan tepsi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde boş deterjan kutusu varsa bunu değerlendirmek için daha önce paylaştığımız deterjan kutusu ile bardak altlığı ve dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Tepsi Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Kutusundan Tepsi Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial