Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Günümüzde cam, teneke, karton kutu ve plastik malzemeler geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Dondurma kutusu da bu malzemelerden birisidir. Biz de bugün sizlerle bu konuda fikir vermek için dondurma kutusundan duvar süsü yapımı paylaşıyoruz. Evde değerlendirilmeyi bekleyen dondurma kutusu varsa bununla çocuk odası için sevimli bir duvar süsü yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı

Evde duvar süsü yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür çalışmalarda çoğunlukla kağıt ve karton gibi malzemeler tercih edilmektedir. Söz konusu geri dönüşüm olduğunda duvar süsü farklı malzemelerle de yapılabilir. Daha önce sizlerle dondurma kutusundan duvar rafı yapımı paylaşmıştık. O çalışmada dondurma kutusunun sadece kendisi kullanılmaktadır. Sizlerle paylaşacağımız uygulamada ise duvar süsü yapımı için sadece kutunun kapağı gerekmektedir. Çocuğunuzun sevdiği minik oyuncakları kullanarak odası için güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz dondurma kutusu kapağı kullanabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı
Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma kutusu kapağı
  • Düz ya da desenli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Küçük oyuncaklar

Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise çocuk odası için duvar süsü yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak dondurma kutusunun kapağını evanın üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek evayı kapağı uygun boyutta kesin.
  • Hazırladığınız evayı kapağın iç kısmına güzelce yapıştırın. Bu aşamada arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.
  • Bu şekilde dekoratif süsün zeminini hazırladıktan sonra bunun üzerine küçük oyuncaklar yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra çocuk odası için duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Kalın bir ipi katlayıp halka haline getirerek bunu kapağın arkasına yapıştırabilirsiniz. Elinizde bu tür küçük oyuklar yoksa eva ile yapacağınız kalp, yıldız, çiçek gibi süslemeleri de kapağın içine yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda dondurma kutusundan duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir yöntem denemek isterseniz daha önce paylaştığımız, çocuk odası için dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial