Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay duvar süsü yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Size bahsedeceğimiz kolay çalışma sayesinde evinizin salon ya da oturma odasında kullanabileceğiniz güzel bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Bunun için bir tane dondurma kutusu ve birkaç tane de yapay çiçek yeterlidir. Bu malzemeler ile içinde çiçekler bulunan güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, dondurma kutusundan duvar süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı

Evde duvar süsü yapımı için kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli atık malzemeler ile de duvar süsü yapmak mümkündür. Bu konuda fikir vermek için dondurma kutusu ile yapabileceğiniz kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen dondurma kutusu varsa siz de bununla zevkinize uygun bir duvar süsü tasarlayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada dondurma kutusunun içine çiçekler koyularak dekor ürünü yapılmış. Siz isterseniz çiçek yerine küçük bir biblo da koyabilirsiniz. Duvar süsünü çift taraflı bant ile duvara sabitleyeceğiniz için biblonun ağır olmaması gerekmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma kutusu
  • 1 tane plastik kapak
  • Birkaç tane yapay çiçek
  • Yapıştırıcı
  • Plastik kapağın içine koymak için köpük ya da sünger parçası
  • Çift taraflı bant

Kapak vazo olarak kullanılacağı için boyutunu ona göre ayarlayabilirsiniz.

Dondurma Kutusu İle Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Dondurma kutusu ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz.

  • Plastik kapağın içine uygun boyutta sünger ya da köpük koyarak çiçekleri yerleştirin.
  • Dondurma kutusunu ters çevirin ve buraya çift taraflı bant yapıştırın.
  • Sonraki aşamada ise hazırladığınız çiçekli vazoyu dondurma kutusunun içine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra dondurma kutusu ile çiçekli duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Çift taraflı bant yardımı ile duvar süsünü istediğiniz yere asabilirsiniz. Renkli bir tasarım yapmak isterseniz dondurma kutusu boyayabilir, içine eva, keçe, kağıt ya da kumaş ile kaplama yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda dondurma kutusundan duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kutunun kapağını değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, dondurma kutusundan duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial