Dondurma Çubuklarından Minyatür Masa Sandalye Yapımı

Dondurma Çubuklarından Minyatür Masa Sandalye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuklarından minyatür masa sandalye yapımı çocukların ve yetişkinlerin evde keyif alarak uygulayabileceği bir projedir. Günümüzde dondurma çubukları ile çok güzel dekor ürünleri ve minyatür oyuncaklar yapılmaktadır. Yazın yediğiniz dondurmaların çubuklarını biriktirerek siz de bunlardan çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Birkaç dondurma çubuğu, yapışkan ve biraz boya ile hayal gücünüzü kullanarak ortaya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız bu proje çocukların da evde keyif alarak yapacağı bir hobi çalışmasıdır. Dondurma çubukları ile sevimli masa ve sandalyeler yapmak isterseniz aşağıda bunun için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Dondurma çubuğu ya da hobi çubuğu
  • İstediğiniz renkte boya
  • Fırça
  • Yapışkan
  • Çubukları bölmek için keskin bir alet

Dondurma Çubuklarından Minyatür Masa Sandalye Nasıl Yapılır?

Dondurma Çubuklarından Masa Yapımı

Dondurma çubuklarından masa yapmak için bu çubukların uç kısımlarını keserek köşeli bir hale getirmelisiniz. Daha sonra bu çubuklardan 2 tanesini düz bir zeminde karşı karşıya koyun. Bu çubukların üzerine 4 tane çubuk yapıştırın. Bu şekilde masa ortaya çıktıktan sonra dondurma çubuğundan 4 tane küçük parça kesin ve bunları da alta ayak olarak yapıştırın. Sonrasında yaptığınız minyatür masayı istediğiniz renge boyayın ve kurumaya bırakın.

Dondurma Çubuklarından Sandalye Yapımı

Dondurma çubukları ile minyatür sandalye yapmak biraz dikkat gerektiren bir uygulama. İlk olarak çubuklardan 4 tanesinin tek taraflarından keserek biraz kısaltın. Bunlar sandalyenin arkalığı olacağı için böyle bir şekil vermeniz gerekiyor. 3 tane dondurma çubuğunun da her iki tarafındaki yuvarlak gelen yerleri keserek düzleştirin. Masa yaparken olduğu gibi yine 2 tane çubuğu karşı karşıya koyun ve bunların üzerine 3 tane çubuk yapıştırın. Daha sonra sandalye arkalığı olarak yaptığınız parçaları bunun arka tarafına güzelce yapıştırın. Son olarak sandalyeye ayak ve kol dayama yeri yapın. Aynı şekilde 1 tane daha sandalye yapın. Bunları aynı ya da farklı renge boyadıktan sonra kuruması için bekletin.

Minyatür masa ve sandalyeleri bu şekilde yaptıktan sonra ister çocuğunuza oynaması için verebilir, ister bunları vernik ile parlattıktan sonra dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Dondurma çubuğundan masa sandalye yapımı konusunda daha iyi fikir sahibi olabilmeniz için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Siz de dondurma çubuğu ya da hobi çubuğu kullanarak böyle güzel minyatür ürünler tasarlayarak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Dondurma Çubuklarından Minyatür Masa Sandalye Yapımı
Dondurma Çubuklarından Minyatür Masa Sandalye Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial