Dondurma Çubuklarından Duvar Süsü Yapımı

Dondurma Çubuklarından Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuklarından duvar süsü yapımı isteyen herkesin evde uygulayabileceği keyifli bir hobi çalışmasıdır. Dondurma çubuğu dekoratif süs yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Yediğiniz dondurmaların çubuklarını atmayıp biriktirerek siz de evde bunlarla çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz dondurma çubuklarından duvar süsü yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Kendin yap kategorimizde dondurma çubuğu kullanılarak yapılan birçok örnek çalışma bulunmaktadır. İsterseniz onları da inceleyebilirsiniz. Bugünkü örnek çalışmayı uygulamak isterseniz gerekli malzemeler ve yapım aşamasının detayları aşağıdadır.

Dondurma Çubuklarından Duvar Süsü Yapımı

Evde kolay duvar süsü yapmak isteyenler için en ideal malzeme dondurma çubuğudur. Bu çubuklar boyanarak, üzerlerine desenli bantlar yapıştırılarak, boncuk ya da parlak taşlarla süslenerek birçok şık tasarım oluşturulabilir. Bunlardan en kolayı dondurma çubuklarını boyamaktır.

Gerekli Malzemeler

 • Çok sayıda dondurma çubuğu
 • İstediğiniz renklerde guaj boya
 • Fırça
 • Yapıştırıcı
 • Yün ip
 • Makas

Elinizde yeterli sayıda dondurma çubuğu yoksa bu uygulamayı hobi çubuğu kullanarak da yapabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerden hobi çubuğunu rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Dondurma Çubuklarından Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak harika bir duvar süsüne sahip olabilirsiniz.

 • İlk olarak dondurma çubuklarını boyamakla işe başlayın. Bu ahşap çubukları düz renklerde ya da desenli olarak boyayabilirsiniz.
 • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra bu dondurma çubuklarından bir tanesini masanın üzerine yatay olarak koyun. Bunun üzeri dolana kadar dondurma çubukları yapıştırın.
 • Bu şekilde bir tane daha para yapın. Bunların arasına 2 ya da 3 tane dondurma çubuğu yapıştırın.
 • Aynı sıralamayı uygulayarak duvar süsünün uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
 • Dondurma çubuklarından yaptığınız duvar süsünün alt tarafına saçak şekline getirdiğiniz iplerden yapıştırıp, yukarısına da ip ile askı yaparak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel dekoratif süsler yapmanız mümkün. İsterseniz boyadan sonra vernik de uygulayarak duvar süsünün daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz dondurma çubuklarını altın ya da gümüş renginde de boyayabilirsiniz. Evde dondurma çubuklarından duvar süsü yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz. Evde bu tür kolay çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, dondurma çubuğundan duvar süsü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Dondurma Çubuklarından Duvar Süsü Yapımı-1
Dondurma Çubuklarından Duvar Süsü Yapımı-1
Dondurma Çubuklarından Duvar Süsü Yapımı-2
Dondurma Çubuklarından Duvar Süsü Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial