Dondurma Çubukları ile Yıldız Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubukları ile yıldız nasıl yapılır? bu sorunun cevabını yazımızda paylaşıyoruz. Yıldız şeklindeki süslemeler çocuk odası dekorasyonunda, evde doğum günü ve yılbaşı kutlamaları için yapılan süslemelerde sıkça kullanılmaktadır. Sizinde yıldız süse ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Dondurma çubuğu ile yıldız yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Çubukları ile Yıldız Nasıl Yapılır?

Evde dondurma çubuklarından yıldız yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda tek yapmanız gereken yeterli sayıda ahşap çubuk temin etmek ve bunları yıldız olacak şekilde birbirine tutturmak. Evde biriktirdiğiniz dondurma çubukları varsa uygulamanın yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz. Desenli bant ya da istediğiniz renkte bir boya kullanarak çok güzel yıldız süsler yapabilirsiniz.

Dondurma Çubukları ile Yıldız Yapımı
Dondurma Çubukları ile Yıldız Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane dondurma çubuğu
  • Desenli bant
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Evde dondurma çubuğu yoksa yıldız yapmak için hobi malzemeleri satan yerlerden ya da kırtasiyeden düz veya renkli hobi çubuğu temin edebilirsiniz. Renkli hobi çubuğu kullanırsanız ayrıca boyamanıza gerek kalmadan uygulamayı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Dondurma Çubukları ile Yıldız Yapımı

Dondurma çubukları ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak güzel bir yıldız süs yapabilirsiniz.

  • İlk olarak dondurma çubuklarını desenli bant ile kaplamakla işe başlayabilirsiniz.
  • 5 ahşap çubuğu kapladıktan sonra bunları düz bir zeminde birbirine yapıştırarak yıldız yapabilirsiniz.
  • İlk önce dondurma çubuklarından iki tanesini alın ve bunları iki ucundan alt tarafı açık bir üçgen olacak şekilde yapıştırarak birleştirin.
  • 3. çubuğu bu üçgenin üst kısmına doğru yapıştırın.
  • Geriye kalan çubuklarla da açık kalan kenarlara yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif yıldız süs yapımı tamamlanmış oluyor. Küçük bir ip parçası ile bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay yöntemi kullanarak rengarenk yıldızlar yaparak özel kutlamalarda evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Uygulamanın yapımında hobi çubuğu kullanacaksanız bunların ince olanlarını tercih etmelisiniz. Ahşap çubukları desenli bant ile süslemek yerine boyamak isterseniz guaj, akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda dondurma çubukları ile yıldız yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Farklı bir malzeme ile dekoratif yıldız süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız keçeden yıldızlı süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu güzel video için Bak Yap Tv YouTube kanalına teşekkür ederiz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial