Dondurma Çubukları ile Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubukları ile resim çerçevesi yapımı çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Dondurma çubukları ile günümüzde çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Tek bir dondurma çubuğunu boyayarak ya da üzerine kalp, çiçek, yıldız gibi figürler yapıştırarak kitap ayracı yapılabilir. Elinizde çok sayıda dondurma çubuğu varsa bunlarla takı askısı, bardak altlığı gibi farklı dekoratif ürünler yapabilirsiniz. İsterseniz dondurma çubukları ile kısa sürede güzel bir resim çerçevesi de yapmanız mümkün. Tasarımı size ait güzel bir resim çerçevesi yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Çubukları ile Resim Çerçevesi Yapımı

Evde resim çerçevesi yapmak için çoğunlukla karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra ahşap çubuklar da resim çerçevesi yapmak için oldukça idealdir. Bu uygulama sayesinde hem elinizdeki dondurma çubuklarını hem de küçük parçalar halindeki evaları değerlendirebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı hobi çubukları ile de yapmanız mümkün. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden düz ya da renkli hobi çubuğu alarak bunlarla çok kolay bir şekilde resim çerçevesi yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane dondurma çubuğu
  • Silikon tabancası
  • Düz ya da simli eva ( süsleme yapmak için)

İsterseniz çerçeve süslemesi yapmak için pul, küçük parlak taşlar ya da düğme de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Dondurma Çubukları ile Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Şık bir resim çerçevesi yapmak isterseniz uygulama öncesinde dondurma çubuklarını istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Ahşap çubukları boyamak için guaj, akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Çubukları boyadıysanız bir süre boyanın kurulmasını bekledikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Dondurma çubuklarından iki tanesini düz bir zemine yerleştirin. Bunların kenarına silikon tabancası yardımı ile yapıştırıcı damlatın ve çubuklardan birini alıp bunun köşeleri yapıştırıcının üzerine denk gelecek şekilde yerleştirin.
  • Diğer tarafa da aynı şekilde dondurma çubuğu yapıştırın.
  • Bu şekilde resim çerçevesini yaptıktan sonra eva ile küçük kalp, kelebek, yıldız ya da çiçek yapın. İsterseniz bunun için kalıp kullanabilirsiniz. Bunlardan 4 tane yapmanız gerekiyor.
  • Yaptığınız süslemeleri çerçevenin kenarlarına yapıştırın.
  • Son olarak çerçevenin arkasını çevirin ve kalan son dondurma çubuğunu da bunun üst tarafına ortalayarak yapıştırın. İyice tutması için bir süre elinizle bastırdıktan sonra resim çerçevesi yapımı tamamlanmış oluyor.

Tasarımı size ait olan bu güzel resim çerçevesini kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Çerçevenin kenarlarını süslemek için eva yerine keçe veya renkli fon kartonu da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız dondurma çubukları ile resim çerçevesi yapımı videolu anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Güzel bir geri dönüşüm uygulaması ile evde farklı bir çerçeve tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız ıslak havlu kapağı ile resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial