Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Yapımı

Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubukları ile bardak altlığı yapımı çok kolay bir geri dönüşüm uygulaması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Dondurma çubuğu ve hobi çubuğu gibi ahşap çubuklar hobi çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız geri dönüşüm uygulamasında da dondurma çubukları kullanılmış. Kendi yaptığınız bardak altlığını kullanmak isterseniz dondurma çubukları ile bardak altlığı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Yapımı

Evde eva ve keçe gibi malzemeler kullanarak yapılan çok güzel bardak altlığı modelleri bulunmaktadır. Bu tür çalışmalar biraz el becerisi gerektirdiği için daha kolay uygulamalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Ahşap çubuklar şekil ve yapı bakımından bardak altlığı yapımına uygun bir malzeme olduğu için dondurma çubukları bu konuda işinize yarayabilir. Evde lazım olur diye biriktirdiğiniz dondurma çubukları varsa bunlarla güzel bir bardak altlığı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz evde dondurma çubuğundan bardak altlığı yapmak için malzeme listesine göz atabilirsiniz.

Dondurma Çubuğu ile Bardak Altlığı
Dondurma Çubuğu ile Bardak Altlığı

Gerekli Malzemeler

  • 11 tane dondurma çubuğu
  • Silikon tabancası

Bardak altlığının daha şık görünmesini isterseniz dondurma çubuklarını akrilik boya ya da sprey boya ile istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz.

Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

  • Dondurma çubuklarından 2 tanesini aralarında 1 dondurma çubuğu boyunda boşluk kalacak şekilde düz bi,r zemine yerleştirin.
  • Sonrasında 3. dondurma çubuğunu iki çubuğun köşelerinden silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.
  • Bu şekilde tüm çubukları yapıştırarak kısa sürede güzel bir bardak altlığı yapabilirsiniz.

İsterseniz bardak altlığını farklı şekilde de tasarlayabilirsiniz. Biraz hayal gücü, biraz da el becerisi ile kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde kısa sürede istediğiniz sayıda bardak altlığı yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı hobi çubuğu kullanarak da yapabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz renkte hobi çubuğu alarak evde harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda dondurma çubuğundan bardak altlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde bu tarz kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız dondurma çubukları ile resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial