Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle dondurma çubuklarını değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Yediğiniz dondurmaların çubuklarını atmak yerine değerlendirmek isterseniz bunlarla kitap ayracı, resim çerçevesi ve daha birçok dekoratif süs yapabilirsiniz. Biz bugün sizlerle bu ahşap çubuklarla bardak altlığı yapabileceğiniz bir yöntem paylaşmak istiyoruz. Evde dondurma çubukları ile bardak altlığı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Yapımı

Evde bardak altlığı yapımı için keçe ve çeşitli kumaşlar kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra tığ ve şiş ile yapılan bardak altlığı modelleri de bulunmaktadır. Elinizde plastik kapaklar ya da dondurma çubukları varsa bunları kullanarak da güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz. Evde biriktirdiğiniz plastik kapaklar varsa daha önce paylaştığımız plastik kapaklarla bardak altlığı ve nihale yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde çok sayıda dondurma çubuğu varsa bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak güzel bir bardak altlığı tasarlayabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Bardak Altlığı
Dondurma Çubuğundan Bardak Altlığı

Gerekli Malzemeler

  • 11 tane dondurma çubuğu
  • Silikon tabancası

Bardak altlığının daha şık görünmesini isterseniz dondurma çubuklarını akrilik boya ya da sprey boya ile istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz.

Ahşap Çubuklarla Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise bardak altlığı yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir. Elinizde dondurma çubuğu yoksa kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden hobi çubuğu temin edebilirsiniz.

  • Renkli bir bardak altlığı yapmak isterseniz ilk olarak ahşap çubukları akrilik boya ile güzelce boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Dondurma çubuklarından 2 tanesini aralarında 1 dondurma çubuğu boyunda boşluk kalacak şekilde düz bir zemine yerleştirin.
Dondurma Çubuğundan Bardak Altlığı-1
Dondurma Çubuğundan Bardak Altlığı-1
  • Sonrasında 3. dondurma çubuğunu iki çubuğun köşelerinden silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.
  • Bu şekilde tüm çubukları yapıştırarak kısa sürede güzel bir bardak altlığı yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dondurma çubuğundan bardak altlığı yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz dondurma çubukları ile farklı şekiller oluşturarak da bardak altlıkları da yapabilirsiniz. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız ahşap çubuklarla bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işiniz kolaylaştırmak için aşağıda dondurma çubukları ile bardak altlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial