Dondurma Çubuğundan Yıldızlı Süs Yapımı

Dondurma Çubuğundan Yıldızlı Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğundan yıldızlı süs yapımı sayesinde tükettiğiniz dondurmaların ahşap çubuklarını dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Dekoratif ürün yapımında en sık kullanılan malzemelerden birisi olan dondurma çubukları ile çok güzel tasarımlar yapılmaktadır. Daha önceden dondurma çubukları ile yapılan birçok farklı çalışmayı sizlerle paylaştık. Bugün de sizlerle yıldızlı süs yapımı ile ilgili çok kolay ve eğlenceli bir uygulama paylaşıyoruz. Ahşap çubukları kullanarak yapacağınız rengarenk ve parlak yıldızları yılbaşı ağacı süslemesinde ve evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Evde kolay duvar süsü yapmak isteyenler için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda paylaşıyoruz. Projeyi deneyecek olanlara keyifli çalışmalar diliyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • 5 tane dondurma çubuğu
 • İstediğiniz renkte akrilik boya
 • Yapıştırıcı
 • Pul ya da boncuk gibi süsleme aksesuarları
 • Renkli lastik ya da renkli bakır tel

Kullanmadığınız ojeleriniz varsa bunları da ahşap çubukları boyayarak değerlendirebilirsiniz. Süsleme aşamasında kullanacağınız malzemelerin seçimini size bırakıyoruz.

Dondurma Çubuğundan Yıldızlı Süs Nasıl Yapılır?

 • Dondurma çubuğundan yıldız yapmak için ilk olarak çubukları boyamanız gerekiyor. Bunları güzelce boyayın ve kuruması için bir süre bekleyin.
 • Boya kuruduktan sonra sıra çubukları birbirine yapıştırarak yıldız şekli oluşturmaya geldi. İlk olarak dondurma çubuklarından iki tanesini uçlarından birbirine yapıştırarak alt tarafı açık bir üçgen olacak şekilde sabitleyin.
 • Sonra çubukları yapıştırarak birleştirdiğiniz yerin biraz aşağısına bir çubuğu uzunlamasına yapıştırın.
 • En son açıkta kalan uçlara da birer tane dondurma çubuğu yapıştırarak yıldız yapımını tamamlayın.
 • Yapmış olduğunuz yıldızın üzerine istediğiniz gibi süslemeler yapın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra ince bir renkli lastik ya da bakır telden bir askı yaparak yıldızı istediğiniz yere asabilirsiniz.

Dondurma çubuğundan süs yapmak isteyenler yıldız yapmak için aşağıdaki görselden faydalanabilirler. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz dondurma çubuklarını sim veya yaldızlı boya ile renklendirerek başka bir süslemeye gerek kalmadan harika tasarımlar oluşturmanız mümkün. Aynı çalışmayı dondurma çubuğu yerine hobi çubukları ile de yapabilirsiniz. Farklı bir tasarım yapmak isterseniz çubukların hepsini aynı renge boyamak yerine farklı renklerde de boyayabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Yıldızlı Süs Yapımı
Dondurma Çubuğundan Yıldızlı Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial