Dondurma Çubuğundan Noel Baba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğundan noel baba yapımı kolay bir boyama çalışması olduğu için çocuklar bu uygulamayı keyif alarak yapabilirler. Dondurma çubukları okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılan malzemelerden birisidir. Bu ahşap çubuklarla çok güzel hayvan figürleri, kukla, resim çerçevesi ve duvar süsleri yapılmaktadır. Evinizde dondurma çubuğu varsa çocuğunuz bununla güzel bir noel baba yapabilir. Tek bir çubukla nasıl noel baba yapılır diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Noel Baba Yapımı

Evde dondurma çubuğundan süs yapmak oldukça kolaydır. Bu ahşap çubukları boyayarak ya da orijinal halleri ile kullanarak güzel tasarımlar yapılabilir. Küçük çocuklar dondurma çubuklarını boyayarak çok güzel kitap ayraçları tasarlayabilirler. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, çocuklar için dondurma çubuğundan kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün bahsedeceğimiz uygulamada da dondurma çubuğu boyanarak sevimli bir noel baba yapılıyor. Dondurma çubuğundan noel baba yapımı için gerekli olan malzemeler ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma çubuğu
  • Kırmızı, beyaz ve siyah guaj boya
  • Fırça
  • Biraz pamuk
  • Yapıştırıcı
  • İnce bir kurdele ( süsü asmak için )

Evde dondurma çubuğu yoksa uygulamanın yapımında hobi çubuğu da kullanılabilir.

Dondurma Çubuğundan Noel Baba Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuğundan noel baba yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz yeterlidir.

  • Dondurma çubuğunun üst tarafından küçük bir yeri kırmızı renge boyayın. Bunun alt tarafına beyaz boya ile ince bir şerit geçerek noel babanın şapkasını yapın.
  • 3 parmak kadar boşluk bıraktıktan sonra beyaz boya ile ince bir şerit yaparak geri kalan yerleri kırmızı renge boyayın.
  • Siyah boya ile gözleri ve kemeri yapın.
  • Son olarak pamuktan sakal, şapka ve kemer için ponpon yaparak bunları da yerlerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu sevimli süsü asmak isterseniz arka tarafına ince bir kurdele ya da ipi halka şeklinde yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde süsü istediğiniz yere asmanız mümkün olacaktır. Bu sevimli noel babayı yılbaşı ağacı süslemesi yapmak için de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda, dondurma çubuğundan noel baba süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Dondurma Çubuğundan Noel Baba Yapımı-1
Dondurma Çubuğundan Noel Baba Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial