Dondurma Çubuğundan Küpe Askılığı Yapımı

Dondurma Çubuğundan Küpe Askılığı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğundan küpe askılığı yapımı tüm bayanların keyif alarak yapacağı bir kendin yap uygulamasıdır. Hayal gücünüzü ve elinizdeki malzemeleri kullanarak dondurma çubuklarından birçok dekoratif ürün yapabilirsiniz. Bu çubuklara şekil vermek, onları boyayıp süslemek de en az dondurma yemek kadar keyifli. Bugün sizlerle bu güzel çalışmalardan birisi olan küpe askılığı yapımını paylaşıyoruz. Siz de sürekli küpelerinizi kaybediyorsanız onları emniyetli bir şekilde muhafaza edebileceğiniz çok güzel bir askı yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri ve yapım aşaması ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 11 tane dondurma çubuğu
  • Yapıştırıcı
  • İstediğiniz renk boya

Dondurma çubuğundan küpe askılığı nasıl yapılır? sorusunun detaylı açıklamasını aşağıda veriyoruz.

Çalışmaya başlamadan önce boya ve yapışkan bulaşmaması için gerekli koruma önlemlerini alın.

  • İlk olarak askılığın ayaklarını yapıyoruz. Bunun için 2 dondurma çubuğunu ayak olacak şekilde üst taraflarından birbirine yapıştırın. Aynı şekilde 1 ayak daha yapın.
  • Dondurma çubuklarından 5 tanesini boyayın ve kuruduktan sonra bunları aralarında biraz boşluk bırakarak yaptığınız ayakların arasına yapıştırın.
  • Son olarak 2 çubuğu da ayakların alt tarafına yapıştırdığınızda küpe askılığınız hazır. Güle güle kullanın.

Elinizde çubukları renklendirmek için boya yoksa onları oje ile de istediğiniz şekilde boyamanız mümkün. İsterseniz çubukları düz boyamak yerine boya ile güzel desenler çizerek de daha şık bir tasarım yapabilirsiniz.

Uygulamadan da anlaşılacağı gibi bu proje çok kolay ve keyifli olmaktadır. İstediğiniz renkte boyayacağınız küpe askısı aynı zamanda güzel bir dekor ürünü olarak odanızı da süsleyecektir. Çalışmayı yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta küpeleri asmak için çubukların arasında yeterli boşluğu bırakmak. Aynı çalışmayı yapmak için hobi çubuğu da kullanabilirsiniz. Elinizde dondurma çubuğu varsa hemen kolları sıvayarak siz de küpe askılığı yapımına başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

dondurma-cubugundan-kupe-askiligi-yapimi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial