Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğundan kar tanesi duvar süsü yapımı çok keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap projesidir. Kış ve yılbaşı temalı duvar süslerini hepimiz severek kullanırız. Salon, oturma odası ve çocuk odası için oldukça ideal olan bu tarz bir duvar süsünü dilerseniz siz de evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Kendi yaptığınız kar taneleri ile evinizin dekoruna katkıda bulunmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu pratik uygulamayı deneyecek olanlara keyifli çalışmalar dileriz.

Gerekli Malzemeler

  • Dondurma çubuğu
  • Yapıştırıcı
  • Beyaz boya ya da farklı renkte boya ( Daha şık kar taneleri yapmak isterseniz süslemeleri sim ile de yapabilirsiniz. )

Kar tanesi yapımı için elinizde çok sayıda dondurma çubuğu olması gerekiyor. Bu her zaman mümkün olmayabilir. Dilerseniz aynı çalışmayı yapmak için hobi çubuklarından da kullanabilirsiniz. Bu uzun çubukları nasıl duvar süsü haline getireceğinizi merak ediyorsanız aşağıda, dondurma çubuğundan kar tanesi duvar süsü nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Dondurma çubuklarını birbirine yapıştırarak kar tanesi şekli vermeniz gerekiyor. Bunun için düz bir zeminde çubukları yapıştırarak işe başlamalısınız.

  • İlk önce 2 dondurma çubuğunu çarpı şeklinde birbirine yapıştırın.
  • Bu çarpının üzerine başka bir dondurma çubuğunu yatay veya dikey olarak yapıştırın.
  • Bir çark şeklinde yapıştırılan çubukların yukarıdaki uçlarına birer tane daha çubuk yapıştırın.
  • Bu şekilde kar tanesinin göbek kısmı ortaya çıkacak. Uçurtma şeklindeki bu göbeğin etrafına yapıştıracağınız çubuklarla artı, baklava  ya da başka şekiller oluşturarak kar tanesi görünümü verin.
  • Yapışkan kuruduktan sonra kar tanesini beyaz ya da başka bir renge boyayın. Boyası kuruduktan sonra buna kurdele ya da ip geçirerek veya bir çivi yardımı ile duvara asabilirsiniz.

Kar tanesi duvar süsü yılbaşı için evde yapabileceğiniz çok kolay ve eğlenceli bir kendin yap çalışmasıdır. Bu yöntemi kullanarak farklı boyutlarda kar taneleri yapıp, bunları evinizin dekorunu güzelleştirmek için istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Dondurma çubuğundan kar tanesi duvar süsü yapımı hakkında size ilham verecek bir örnek çalışmayı aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Dilerseniz siz de çubuklara bu şekillerden herhangi birini vererek, yılbaşında ve diğer özel günlerde evinizi süslemek için çok güzel kar taneleri yapabilirsiniz.

dondurma-cubugundan-kar-tanesi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial