Dondurma Çubuğu ve Evadan Balerin Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğu ve evadan balerin yapımı kız çocuklarının severek yapacağı bir el işi çalışmasıdır. Kızlar balerinleri sevdiği için bu figürler oyuncaktan dekoratif ürüne kadar pek çok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Dondurma çubuğu ve eva okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılan malzemelerdir. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmada da bu iki malzeme kullanılmaktadır. Evde kızınız ile birlikte balerin yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dondurma çubuğu ve evadan balerin yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Dondurma Çubuğu ve Evadan Balerin Yapımı

Evde dondurma çubuğundan balerin yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Biz sizlerle bu yöntemlerden en kolayını paylaşmak istiyoruz. Ahşap çubuğun üzerini boyadıktan sonra eva ile istediğiniz renkte balerin kıyafeti yapabilirsiniz. Son olarak renkli kalemler ile balerinin saçlarını, yüzünü ve ayakkabılarını yapabilirsiniz. Balerinlere farklı renk ve modellerde kıyafetler yaparak çocuğunuza hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Evde doğum günü kutlaması yapacağınız zaman balerinli ahşap çubukları pasta süslemesinde de kullanabilirsiniz. İsterseniz bu balerinleri karton tabağa yapıştırarak kızınızın odası için güzel bir duvar süsü de yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma çubuğu
  • Siyah ve başka bir renkte boya
  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Dondurma çubuğunun yüzeyini boyadıktan sonra balerinin saç, ağız ve gözlerini siyah keçeli kalem ile yapabilirsiniz. Aynı şekilde balerinin gövde ve ayakkabılarını da pembe ya da kırmızı keçeli kalem ile yapmanız mümkün.

Dondurma Çubuğu ve Eva ile Balerin Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuğu ve diğer malzemeler hazır ise balerin yapımı için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak istediğiniz renkte boya ile dondurma çubuğunu boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra siyah keçeli kalem ile saçları, ağız ve gözleri çizin.
  • Kırmızı keçeli kalem ile de başın alt tarafından küçük bir bölgeyi boyayın. Bu kısım balerin elbisesinin üst kısmı olacak.
  • Sonraki aşamada eva ile balerinin eteğini yapın. Bunu yaptıktan sonra dondurma çubuğuna yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz balerinin eteğini yapmak için keçe ya da kağıt gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Elinizde dondurma çubuğu yoksa fon kartonunu dondurma çubuğu boyutunda keserek bununla da balerin yapabilirsiniz. Evde bu kolay el işi çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız dondurma çubuğundan balerin resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir. Buna benzer başka bir çalışma incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız dondurma çubuğundan balerin yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Balerin Resimli Anlatım
Dondurma Çubuğundan Balerin Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial