Dondurma Çubuğu ile Ev Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ahşap dondurma çubuklarını kesmek ve boyamak kolay olduğu için bunlar evde dekoratif ürün yaparken sıkça kullanılmaktadır. Siz de bu çubukları atmak yerine değerlendirmek isterseniz yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak güzel bir buzdolabı süsü yapabilirsiniz. Ev şeklinde tasarlayacağınız magnet ile mutfağınızın dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Önerimiz hoşunuza gittiyse ev magnet yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Dondurma Çubuğu ile Ev Magnet Yapımı

Evde magnet yapımı için genelde çeşitli kumaşlar, ipler, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların dışında elinizde bulunan ahşap mandal ve dondurma çubuklarını kullanarak da zevkinize uygun magnet yapabilirsiniz. Bu şekilde yediğiniz dondurmaların çubuklarını da atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Ahşap çubukları makas yardımı ile kesip bunları birbirine yapıştırarak küçük bir ahşap ev yapabilirsiniz. Bunun arkasına yapıştıracağınız mıknatıs ile süsü buzdolabına takabilirsiniz. Renkli bir tasarım oluşturmak isterseniz magneti istediğiniz renkte akrilik boya ile boyayabilirsiniz.

Ev Magnet
Ev Magnet

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane dondurma çubuğu
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Küçük bir mıknatıs

Süsleme yapmak isterseniz elinizde bulunan boncuk ve pullar bu konuda işinize yarayabilir. Boyama yapmak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya kullanabilirsiniz.

Dondurma Çubuğu ile Ev Magnet Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuğu ve diğer malzemeler hazır ise ev magnet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak 3 tane dondurma çubuğunu makas yardımı ile ortadan ikiye kesin. Bu şekilde elinizde 6 tane aynı boyutta küçük parça olacak.
  • Bütün olan çubuklardan birisini daha makas ile ortadan ikiye kesin. Daha sonra bu parçaların tek uçlarını verev olarak kesin ve çıkıntıları törpü yardımı ile düzeltin. Hazırladığınız bu parçalar evin çatısını oluşturacak.
  • İlk hazırladığınız 6 küçük ahşap parçadan 5 tanesini yan yana yerleştirin. Son kalan uzun çubuğu bunlara uygun boyutta keserek diğer ucunu da törpüleyip yuvarlak şekil verin.
  • Sıra parçaları birleştirmeye geldi. Bunun için önce 5 ahşap çubuğun yanlarına silikon tabancası ile yapıştırıcı sürerek bunları birbirine yapıştırın.
  • Sonrasında uçlarını verev olarak kestiğiniz iki parçayı bu kısımlarından birbirine yapıştırarak evin çatısını yapın ve bunu yerine yapıştırarak sabitleyin.
  • Kalan son parçayı da alt tarafa yapıştırarak uygulamayı evi tamamlayabilirsiniz. Son olarak magnetin arkasını çevirip buraya küçük bir mıknatıs yapıştırın.

Evde dondurma çubuğundan magnet yapımı bu şekilde olup üzerine istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde kendiniz için ya da sevdiklerinize hediye olarak ev magnet yapabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda dondurma çubuğu ile ev magnet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme kullanarak ev magnet yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile ev magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial