Domatesten Nasıl Kalp Yapılır?

Domatesten Nasıl Kalp Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Domatesten nasıl kalp yapılır? sorusunun cevabını ve uygulamanın resimli anlatımını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Günümüzde lezzetli yemek yapmak kadar şık sunum yapmak da önemlidir. Kahvaltı tabağı hazırlarken, salata yaparken ve yemek servis ederken meyve ve sebzelere farklı şekiller verilerek hoş sunumlar yapılmaktadır. Sevdiklerinize güzel bir sunum yapmak sizin için de önemli ise domatesten kalp yapmayı deneyebilirsiniz. Vereceğiniz özel yemek davetlerinde yemek masanızda dikkat çekici bir atmosfer oluşturmak için de bu yöntem çok işinize yarayabilir. Çok el oyalamayan pratik bir uygulama yaparak sevdiklerinize güzel bir sürpriz hazırlamak isterseniz domatesten kalp yapmak için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının tüm detaylarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara kolay gelsin.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane domates
  • Bıçak

2 tane domatesten bir kalp çıkmaktadır. Yapmak istediğiniz kalp sayısına göre gerekli ayarlamayı bu hesap üzerinden yapmalısınız.

Domatesten Kalp Yapımı

Domatesten kalp yapımı çok kolay bir uygulamadır. İşin püf noktası domateslerin şeklidir. Küçük domatesler kalp şekli vermeye uygun olduğu için onlardan kullanılması gerekiyor. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan domatesten nasıl kalp yapacağınızı anlatmaya geçmek istiyoruz.

  • Uygulamaya başlamadan önce domatesleri çeşmenin altında güzelce yıkayın.
  • Daha sonra domatesleri kesme tahtasına alın ve bıçak yardımı ile her ikisinin de alt tarafından 45 derecelik açı ile kesin.
  • Domatesleri kestiğiniz yerlerden birbiri ile birleştirdiğinizde ortaya kalp şekli çıkacaktır.

Bu pratik uygulama sayesinde istediğiniz sayıda kalp yapabilir ve yemek masalarınızda şık sunumlar gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz domatesten yaptığınız kalpleri bir çöp şişe geçirerek daha şık görünmelerini sağlamanız mümkün. Hatta aralara peynir koyarak daha dikkat çekici ve lezzetli servisler yapabilirsiniz. Kalpten yapacağınız domatesleri kahvaltı tabağı hazırlarken ve yemek tabağı süslemesinde kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize kalpli bir sunum yaparak onları mutlu etmek isterseniz aşağıda paylaşacağımız domatesten kalp yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

Domatesten Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Domatesten Kalp Yapımı Resimli Anlatım

Uygulamayı dikkatli bir şekilde yaptığınızda elinizde aşağıdaki gibi çok güzel kalpler olacaktır. Bunları ne şekilde değerlendireceğiniz size kalmış. Dilerseniz araya başka sebzelerden süslemeler yaparak da farklı sunumlar gerçekleştirebilirsiniz.

Domatesten Nasıl Kalp Yapılır
Domatesten Nasıl Kalp Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial