Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde tablet ve telefon için dokunmatik ekran kalemi yapımı paylaşmak istiyoruz. Tablet ya da telefona yazı yazıp çizim yaparken dokunmatik ekran kalemi kullanmak büyük kolaylık sağlamaktadır. Sizin de böyle bir kaleme ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Evde kulak çubuğu ve alüminyum folyo varsa size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde bozulan kalemlerinizi de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Akıllı telefon ya da tablet için dokunmatik kalem yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı

Evde dokunmatik ekran kalemi yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemeler pamuk ve alüminyum folyodur. Bir kalemin ucuna pamuk, gövdesine de alüminyum folyo sararak kolaylıkla dokunmatik kalem yapılabilir. Elinizde kulak çubuğu varsa pamuk yerine bunu kullanabilirsiniz. Bu tarz bir çalışma incelemek isterseniz evde dokunmatik ekran kalemi nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde bozulan bir uçlu kalem varsa size anlatacağımız yöntemi uygulayarak onu sevimli bir dokunmatik kaleme dönüştürebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanmadığınız bir uçlu kalem
  • Kulak çubuğu
  • Alüminyum folyo
  • Makas
  • Bant

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz desenli bant kullanabilirsiniz. Dokunmatik kalemi yaptıktan sonra bunu suya batırarak kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında uçlu kalem yerine biten bir tükenmez kalem veya keçeli kalem de kullanabilirsiniz.

Dokunmatik Ekran Kalemi Nasıl Yapılır?

Kalem ve diğer malzemeler hazır ise dokunmatik kalem yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kulak çubuğunun uçlarından birisini makas yardımı ile kesin.
  • Bu pamuk parçasını kalemin ucuna yerleştirin ve bant ile sıkı bir şekilde sarın.
  • Sonrasında uçtaki pamuğun yarısına gelecek şekilde alüminyum folyoyu kaleme sarın.
Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı Resimli Anlatım
Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı Resimli Anlatım
  • Folyonun kaleme daha sıkı sarılması için üste tekrar bant yapıştırın.
  • Bu şekilde kalemi yaptıktan sonra en üste desenli bant sararak süsleme yapabilirsiniz.

Evde tablet ve telefon için dokunmatik ekran kalemi yapımı bu şekilde olup, kalemin ucundaki pamuğu su ile biraz ıslatarak kullanabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay kendin yap çalışmasını uygulayarak evde kendiniz ya da çocuklarınız için dokunmatik kalem yapabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde telefon ve tablet için stand yapmak isterseniz, yumurta kartonundan telefon standı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial