Doğa ve Sanat Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle okul öncesi çocukların yapmaktan keyif alacağı bir etkinlik paylaşıyoruz. Küçük çocuklar sanatsal çalışmalar yapmaktan keyif alırlar. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak doğa ve sanat çerçevesi yapabilirsiniz. Kağıt üzerini istediğiniz bir resmi çizerek yapacağınız bu çerçeveyi çocuğunuz gökyüzüne, çiçeklere, çimenlere ve daha başka zeminlere tutarak bu görsel zenginliğin tadını çıkarabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kağıt ile doğa ve sanat çerçevesi yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Doğa ve Sanat Çerçevesi Yapımı

Evde sanat ve doğa çerçevesi yapımı oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken bir kağıda ya da kartona resim çizmektir. Sonrasında çizgilerin üzerinden makas ile geçerek çizdiğiniz resmi çıkarmaktır. Bu şekilde çizdiğiniz resmin şeklinde bir çerçeve elde edebilirsiniz. Bu çerçeveyi gökyüzüne, çiçeklere ya da herhangi bir manzaraya tuttuğunuzda çerçevenin içinde o resmin şeklinde manzara çıkacaktır. İsterseniz çerçeveyi tabletten seçeceğiniz resimlerin üzerine tutarak da harika görseller elde edebilirsiniz. Bu eğlenceli etkinlik çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir.

Gerekli Malzemeler

  • Kağıt
  • Kalem
  • Makas

Elinizde boş kutu varsa uygulamanın yapımında kağıt yerine bunu da kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kutuyu düz olarak açmak ve üzerine resmi çizmek. Sonrasında içini falçata ile dikkatli bir şekilde çıkararak uygulamayı yapabilirsiniz.

Kağıt ile Doğa ve Sanat Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Kağıt ve diğer malzemeler hazır ise sanat ve doğa çerçevesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıdı 2 ya da 4 parçaya bölün.
  • Kağıdın üzerine istediğiniz resimleri çizin. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada balık, kelebek, kuş ve kedi resimleri çizilmiştir.
Doğa ve Sanat Çerçevesi Yapımı Resimli Anlatım
Doğa ve Sanat Çerçevesi Yapımı Resimli Anlatım
  • Siz de bu resimleri çizebilir ya da başka resimler tercih edebilirsiniz.
  • Resimleri çizdikten sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek içlerini çıkarın.
  • Bu şekilde içlerinde çizdiğiniz resimlerin şekli bulunan çerçeveler oluşturabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra sanat ve doğa çerçevesi yapımı tamamlanmış oluyor. Çocuğunuz bu çerçeveleri gökyüzüne, ağaçlara, çiçeklere tutarak içinde manzara resmi bulunan kelebek, balık, kedi ve kuş gibi şekiller ortaya çıkarabilir. Evde yapacağınız bu kolay çalışma sayesinde evde çocuğunuz ile birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu konuda başka bir örnek çalışma incelemek isterseniz, kağıttan çiçek çerçeve yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial