Diş Macunu Kapağı Değerlendirme
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle diş macunu kapağı değerlendirme başlığı altında iki tane kolay geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Günümüzde tuvalet kağıdı rulosu, pet şişe, plastik kapak, karton kutu, yoğurt ve dondurma kabı gibi birçok atık malzeme değerlendirilmektedir. Size bu konuda örnek vermek için bizde yazımızda diş macunu kapağı ile yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Biten diş macunlarının kapaklarını değerlendirmek isterseniz siz de bu çalışmalardan istediğinizi yapabilirsiniz.

Diş Macunu Kapağı Değerlendirme

Diş macunu kapağı küçük olması nedeni ile minyatür eşya yapmak için kullanılabilir. Bu kapaklar şekil ve yapısı nedeni ile kalem başlığı yapımından da işe yarayabilir. Krem kapağı gibi olan diş macunu kapaklarını oje ya da akrilik boya ile boyayıp bunlara kulp takarak minyatür fincan yapabilirsiniz. Bu kapaklarla minyatür saksı da yapılabilir. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz minyatür masa lambası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizdeki diş macunu kapağı üst kısmında kapak bulunanlardan ise bunu aşağıda size anlatacağımız şekilde değerlendirebilirsiniz.

Diş Macunu Kapağı ile Kalem Başlığı Yapımı

Elinizdeki diş macunu kapağı ile sevimli bir kalem süsü yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; diş macunu kapağı, pipet, makas, birkaç farklı renkte oje ya da akrilik boya ve silikon tabancası. İlk olarak diş macunu kapağının yan ve arka tarafını saç olarak sarı ya da siyah renge boyayın. Üst kısmı şapka olarak istediğiniz renkte boyadıktan sonra ön tarafı da ten rengine uygun şekilde renklendirin. Sonrasında ağız ve gözleri yapın.

Diş Macunu Kapağı ile Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım
Diş Macunu Kapağı ile Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım

Kalın bir pipetten uygun boyutta parçayı makas ile kesin. Bunu silikon yardımı ile diş macunu kapağının içine yapıştırın. Kız bebek yapmak isterseniz pipetin alt kısmına küçük kesikler yaparak bunları dışa doğru açtırıp elbise şekli verebilirsiniz. Yaptığınız kalem başlığını pipeti kaleme geçirerek kullanabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, diş macunu kapağı ile kalem başlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Çay Kahve Makinesi Yapımı

Diş macunu kapaklarını minyatür eşya yapımı için de kullanabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; 3 tane diş macunu kapağı, istediğiniz renkte akrilik boya ya da oje, küçük bir parça eva, makas, kalem, kağıt deleceğive silikon tabancası. İlk olarak kapakları boyamakla işe başlayın. Kağıt deleceği ile evadan iki tane yuvarlak parça hazırlayın ve bunları kapakların üzerine yapıştırın. Daha sonra evadan daire şeklinde bir parça hazırlayarak bunu makas ile ortadan ikiye kesin. Hazırladığınız bu parçaları diş macunu kapaklarının tan tarafına yapıştırarak sapları yapın.

Minyatür Çay Kahve Makinesi Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Çay Kahve Makinesi Yapımı Resimli Anlatım

Evadan dikdörtgen şeklinde bir parça keserek bunun üzerine 2 tane küçük daire çizin. Dairelerden birinin içine diş macunu kapağını yerleştirin. Bu kahve makinesi olacak. Diğer dairenin içine de krem kapağını yerleştirip üzerine öbür diş macunu kapağını koyun. Yaptığınız çay kahve makinesini çocuğunuz severek oynayacaktır. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, oyuncak çay kahve makinesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle diş macunu kapağı değerlendirmek için uygulayabileceğiniz iki kolay geri dönüşüm çalışması paylaştık. Bunlardan istediğinizi yaparak güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial