Dinozor Kalıpları
Sosyal medyada paylaş

Dinozor kalıpları okul öncesi çocukların boyama ve el işi çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Sevimli dinozorları boyamak ya da parçaları birleştirerek dinozor yapmak çocukların hoşuna gitmektedir. Bunların yanı sıra çocuk odası için dekoratif süs tasarlamak için de dinozor kalıpları gerekli olmaktadır. Dinozor çizmek istiyor fakat bu konuda yeteneğinize güvenmiyorsanız yazımızda paylaşacağımız dinozor kalıpları sayesinde hiç zorlanmadan istediğiniz gibi bir dinozor çizebilirsiniz.

Dinozor Kalıpları

Dinozor kalıpları farklı şekil ve boyutlarda olmaktadır. Yapılacak çalışmanın türüne göre uygun boyutta bir dinozor kalıbı kullanılarak güzel çalışmalar yapılabilir. Farklı hayvan figürlerini boyamak çocukların ilgisini çekmektedir. Vereceğimiz kalıplardan istediğinizin çıktısını alarak bunu çocuğunuz için boyama sayfası olarak kullanabilirsiniz. Kartondan dinozor kukla yapmak isterseniz bunun için de bu kalıplardan faydalanabilirsiniz.

Dinozor kalıpları sadece çocuklara değil büyüklere de gerekli olmaktadır. Çocuk odası için eva ya da keçe ile dinozor şeklinde dekoratif süs yapmak için bu kalıpları kullanabilirsiniz. İsterseniz beğendiğiniz bir dinozor resmini büyülterek bununla çocuğunuz için kumaş ya da keçe ile dinozor şeklinde güzel bir oyuncak yapabilirsiniz. Bebek odasına yapacağınız sarkaç süsler için de dinozor kalıpları kullanmanız mümkün.

Dinozor Kalıpları ile Neler Yapılabilir?

Dinozor kalıpları bir kağıda çıkarılarak bunlar okul öncesi çocuklar için dinozor boyama sayfası olarak kullanılabilir. Çıktısı alınan dinozor kalıbındaki şekil karbon kağıt yardımı ile istenen renkte bir fon kartonuna çıkarılabilir ve bu şekilde kartondan dinozor kukla yapılabilir. Dinozor kalıpları yardımı ile bir kağıt ya da kartona dinozor şekilleri çizilerek bunlar boyanıp, çocuk odasının duvarına pano olarak asılabilir.

Dinozor kalıpları evde yapılan birçok hobi çalışmasında da kullanılabilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi dinozor kalıplarını kullanarak eva ve keçeden, zorlanmadan dinozor yapabilirsiniz. Porselen ve cam boyama yaparken dinozor çizmek isterseniz bu kalıplar işinize yarayabilir. Çocuğunuzun tişörtüne sevimli baskı yapmak için de bu kalıplar oldukça idealdir.

Evde çocuğunuzun ya da sizin yapacağınız hobi ve el işi çalışmaları için kolay dinozor çizimi yapmak isterseniz resim galerimizdeki dinozor kalıplarından istediğinizin çıktısını alarak kullanabilirsiniz. Bu sayede hiç zorlanmadan dinozor şekli çizebilir ve yapacağınız çalışmaları daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Kolay çiçek çizimi yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, çiçek şablonları yazımıza göz atabilirsiniz. Galerideki resimlerin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial