Dil Çubuklarından Çerçeve Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dil çubukları okul öncesi etkinliklerde ve kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Size bu konuda fikir verebilmek için yazımızda resim çerçevesi yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Dil çubukları ve mıknatıs kullanarak yapacağınız çerçeveyi salon ya da oturma odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Evde kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız, dil çubuklarından çerçeve yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dil Çubuklarından Çerçeve Yapımı

Evde resim çerçevesi yapmak için karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılsa da farklı malzemeler de tercih edilebilir. Hobi çubuğu ve ıslak mendil kapağı ile de kendi özel tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Dil çubuklarını birbirine yapıştırarak şık bir dekoratif çerçeve yapabilirsiniz. Resmi çerçevenin içine mıknatıs ile yerleştireceğiniz için istediğiniz zaman bunu çıkarıp yerine başka bir resim koyabilirsiniz. Yapacağınız çerçevenin daha şık olması için isterseniz üzerine küçük süslemeler yapıştırabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 4 tane dil çubuğu
  • 8 tane mıknatıs
  • Silikon tabancası
  • İnce bir kurdele ya da ip

Dil Çubuklarından Çerçeve Nasıl Yapılır?

Dil çubukları ve diğer malzemeler hazır ise çerçeve yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında düz dil çubuklarından kullanıyorsanız ve bunları renklendirmek isterseniz aynı ya da farklı renkte akrilik boya ile boyayabilirsiniz.
  • Dil çubuklarını düz bir zemine yerleştirin ve bunların her iki kenarına silikon tabancası yardımı ile mıknatıs yapıştırın.
  • Bu şekilde elinizde 4 tane mıknatıslı dil çubuğu olacaktır.
Dil Çubuklarından Çerçeve Yapımı Resimli Anlatım
Dil Çubuklarından Çerçeve Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu çubuklardan bir tanesini ters çevirin ve ipi askı olacak şekilde yapıştırın.
  • Bu şekilde çerçeveyi hazırladıktan sonra iki tane dil çubuğunu mıknatısları üste gelecek şekilde koyun.
  • Bunların üzerine resmi yerleştirin ve diğer mıknatıslı çubukları da üzerine yerleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra mıknatıslı resim çerçevesi yapımı tamamdır. Askısı yardımı ile bu dekoratif çerçeveyi istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde sade ve şık bir resim çerçevesi yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler aşağıda paylaştığımız videoya göz atabilirler. Kolay gelsin. Evde farklı bir malzeme ile çerçeve yapmak isterseniz, ıslak havlu kapağı ile 3’lü resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial