Deterjan Kutusu ile Bardak Altlığı ve Dekoratif Süs Yapımı

Deterjan Kutusu ile Bardak Altlığı ve Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deterjan kutusu ile bardak altlığı ve dekoratif süs yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Deterjan kapları günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu tür örnek çalışmaları geri dönüşüm kategorimizde bulabilirsiniz. Bugün sizlerle 1 deterjan kutusu kullanarak 2 bardak altlığı ve 1 tane dekoratif süs yapabileceğiniz bir geri dönüşüm uygulaması paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Deterjan Kutusu ile Bardak Altlığı ve Dekoratif Süs Yapımı

Evde plastik bardak altlığı yapımı için boş deterjan kutularını kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken plastik kabın düz yüzeyini keserek çıkarmak. Sonrasında kalıp yardımı ile yuvarlak, kare, kalp ya da başka şekillerde bardak altlığı yapabilirsiniz. Plastik kabın iç kısmını düzgünce çıkarıp geriye kalan kısmı ile de dekoratif süs yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak ortaya çok şık bir tasarım çıkarabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Deterjan Kutusu ile Bardak Altlığı ve Dekoratif Süs Yapımı-1
Deterjan Kutusu ile Bardak Altlığı ve Dekoratif Süs Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane deterjan kutusu
  • Falçata
  • Makas
  • Bardak altlığı için 2 tane kalıp
  • Süsleme yapmak için desenli bant

Plastik kabı kestikten sonra kenarlarını düzeltmek için zımpara ya da tırnak törpüsü kullanabilirsiniz. Dekotarif süsün arkasına delik açarak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. İsterseniz içine diş macunu ve diş fırçası koyabilir ya da yapay çiçekler ile güzel bir duvar süsüne dönüştürebilirsiniz.

Deterjan Kutusu ile Bardak Altlığı ve Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce deterjan kutusunun üzerinde bulunan yapışkanlı kağıdı çıkarmanız gerekmektedir. Bunun için ılık deterjanlı su kullanabilirsiniz. Ön hazırlığı tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile deterjan kutusunun ön ve arka tarafındaki düz kısmı keserek çıkarın.
  • Daha sonra bu düz parçaların üzerine kalıp koyarak çizimi yapın.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kestiğinizde elinizde 2 tane bardak altlığı olacak. Bunların kenarındaki çıkıntıları zımpara ya da tırnak törpüsü kullanarak düzeltebilirsiniz.
  • Deterjan kabından kalan ortası açık olan parçanın kenarlarını zımpara ile düzeltin. Sonrasında kenarlara desenli bant ile süsleme yaparak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz şekilde çok güzel bardak altlıkları tasarlayabilirsiniz. Desenli bant ile süslediğiniz dekoratif ürünü ise ihtiyacınıza göre kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda deterjan kutusu ile bardak altlığı ve dekoratif süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen plastik kapaklar varsa daha önce paylaştığımız plastik kapaklarla bardak altlığı ve nihale yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial