Deterjan Kabından Sepet Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle deterjan kabından sepet nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşmak istiyoruz. Plastik kaplar geri dönüşümde sıkça kullanılmaktadır. Evdeki temizlik malzemelerinin boş kaplarını atmak yerine siz de değerlendirebilirsiniz. İsterseniz bu yazımızda paylaşacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede güzel bir dekoratif sepet yapabilirsiniz.

Deterjan Kabından Sepet Nasıl Yapılır?

Evde dekoratif sepet yapmak için plastik kaplar kullanabilirsiniz. Yoğurt kabı ya da deterjan kapları bu tür çalışmalar için ideal malzemelerdir. Bunları falçata ve makas ile istediğiniz şekilde keserek sepet yapabilirsiniz. Yaptığınız sepeti kumaş ile kaplayabilir ya da istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Boyama yapmak isterseniz akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. İsterseniz boyama ya da kaplama yapmadan kurdele, desenli bant ya da boncuk ile süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde deterjan kabından sepet yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Deterjan Kabından Sepet
Deterjan Kabından Sepet

Gerekli Malzemeler

  • Deterjan kabı 
  • Kalem
  • Falçata 
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için desenli bant, kurdele, boncuk ya da pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Deterjan Kabından Çiçek Yapımı

Deterjan kabının üzerinde yapışkanlı etiket varsa bunu çıkarıp kabı güzelce temizledikten sonra sepet yapmak içi aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak deterjan kabını yapacağınız sepetin boyutuna uygun şekilde küçültmeniz gerekmektedir. Bunun için silinebilir bir kalem ile keseceğiniz yerleri işaretleyin.
  • Bunu yaparken deterjan kabının yan taraflarına resimde gördüğünüz gibi saplar çizin.
  • Bu şekilde çizimi yaptıktan sonra falçata ve makas ile çizgilerin üzerinden geçerek fazla parçaları dikkatli bir şekilde kesin.
Deterjan Kabından Sepet Yapımı Resimli Anlatım
Deterjan Kabından Sepet Yapımı Resimli Anlatım

Bu şekilde sepeti yaptıktan sonra desenli bant ya da kurdele işe şerit şeklinde süslemeler yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva ya da boncuklar varsa bunları da sepeti süslemek için kullanabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra deterjan kabından sepet yapımı tamamlanmış oluyor. Kendi tasarımınız olan bu güzel sepeti istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Evde keyifli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda deterjan kabından sepet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız deterjan kabından plastik çanta nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial