Deterjan Kabından Plastik Çanta Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Deterjan kabından plastik çanta nasıl yapılır bunu öğrenerek deterjan kaplarını çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Plastik kaplar geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu kapları bütün olarak ya da bazı kısımlarını keserek farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Biz bugün sizlerle deterjan kabı ile plastik çanta yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Siz de evde böyle güzel bir çanta yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Deterjan Kabından Plastik Çanta Nasıl Yapılır?

Evde deterjan kabından çanta yapmak oldukça kolaydır. Bunun için her türlü plastik kap kullanılabilir. Plastik kabın üst kısmını kestikten sonra geriye kalan gövde ve alt kısım ile güzel bir plastik çanta yapabilirsiniz. Kendiniz tasarlayacağınız bu çantaya çeşitli malzemeler koyabilir hatta kalemlik olarak bile kullanabilirsiniz. Şimdi sözüdaha fazla uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • Deterjan kabı
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem
  • Çiçek, kuş ya da kalp kalıbı
  • Boyamak için oje ya da akrilik boya
  • Desenli bant
  • Silikon tabancası
  • Çantaya sap yapmak için ip

Deterjan Kabından Plastik Çanta Yapımı

Çantayı yapmak için ilk olarak falçata yardımı ile plastik kabın üst kısmını keserek çıkarın. Makas ile kenarları düzeltin.

Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-1
Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-1

Deterjan kabının üst kısmına kalıp yardımı ile istediğiniz şekli çizin ve bunu makas ile keserek çıkarın.

Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-2
Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-2

Yapmış olduğunuz süslemeyi boyamak isterseniz bunun için oje ya da akrilik boya kullanabilirsiniz.

Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-3
Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-3

Çanta olarak kullanacağınız parçanın ağız kısmına desenli bant yapıştırarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Kesip boyadığınız süslemeyi silikon tabancası yardımı ile plastik kabın üzerine güzelce yapıştırın. Bu şekilde süsleme yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-4
Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-4

Çantanın yan taraflarına sivri bir nesne yardımı ile ip geçecek şekilde delikler açın. İki farklı renkte ipten uzun bir parça kesin ve bunların ucuna düğüm atarak delikten geçirin. Sonrasında ipleri birbirine dolayarak istediğiniz boyutta bir sap yapın. Birbirine doladığınız ipleri diğer delikten geçirip düğüm atarak çantanın sapını tamamlayabilirsiniz.

Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-5
Deterjan Kabı ile Plastik Çanta Yapımı-5

Tüm bu aşamalardan sonra plastik çanta kullanıma hazırdır. Bunun içine ip ya da başka malzemeler koyarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle deterjan kabından plastik çanta yapımı resimli anlatım paylaştık. Evde boş plastik kap varsa siz de bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız deterjan kutusu ile bardak altlığı ve yazımızadekoratif süs yapımı  göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial