Deterjan Kabından Dekoratif Yaprak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deterjan kabından dekoratif yaprak yapımı farklı bir geri dönüşüm çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Deterjan kapları canlı renkleri ile birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Bu plastik kapları bütün olarak ya da sadece bazı kısımlarını kullanarak çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Evde boş deterjan kabı varsa bunu değerlendirmek için size önereceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Deterjan Kabından Dekoratif Yaprak Yapımı

Kağıt, karton ve ip ile evde dekoratif yaprak yapılmaktadır. Evde dekoratif yaprak yapımı için keçe ve eva da kullanılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz geri dönüşüm uygulamasında yaprak yapımı için plastik deterjan kabı kullanılmış. Kendinden renkli olan kap ile yapılan dekoratif süs kitap ayracı ve duvar süsü yapımında kullanılabilir. Farklı büyüklüklerde yapacağınız dekoratif yaprakları düş kapanı yapmak için de kullanabilirsiniz.

Deterjan Kabından Dekoratif Yaprak Yapımı-1
Deterjan Kabından Dekoratif Yaprak Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Deterjan kabı
  • Kalem
  • Makas
  • Bir parça ip

Bunların dışında deterjan kabına delik açmak için sivri bir nesneye de ihtiyaç vardır.

Deterjan Kabından Dekoratif Yaprak Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımı için kesilebilen yapıda olan her türlü plastik kap kullanılabilir. Malzemeler hazır ise dekoratif yaprak yapımı için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak deterjan kabının üzerine kalem ile istediğiniz boyutta bir yaprak çizin.
  • Bunu makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Yaprağın ortasına da kalem ile bir çizgi yapın.
  • Sonraki aşamada makas ile yaprağın yarına verev kesikler yapın. Güzel bir görünüm olması için bu kesiklerin ince olması gerekmektedir.
  • Daha sonra yaprağın diğer tarafına da aynı şekilde verev kesikler yapın.
  • Son olarak yaprağın üst tarafına sivri bir cisim yardımı ile delik açarak buradan ip geçirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif yaprak yapımı tamamlanmış oluyor. İp yardımı ile yaprağı istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta plastik yapraklar tasarlayabilirsiniz. Bu uygulamayı evde denemek isteyenler için aşağıda deterjan kabı ile dekoratif yaprak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Aynı uygulamayı kağıt ile yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıt ile dekoratif yaprak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Deterjan Kabından Dekoratif Yaprak Yapımı Resimli Anlatım
Deterjan Kabından Dekoratif Yaprak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial