Deterjan Kabından Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deterjan kabından çiçek yapımı evdeki boş plastik kapları değerlendirebileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm projesi olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Hayal gücünüzü el beceriniz ile birleştirerek birçok artık malzeme ile çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Geri dönüşüm kategorimizde bu tür örnek çalışmaları sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Evde atılmayı bekleyen boş deterjan kabı varsa size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak bununla güzel bir çiçek yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Deterjan Kabından Çiçek Yapımı

Evde deterjan kabından çiçek yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda ilk yapmanız gereken hangi boyutta bir çiçek yapacağınıza karar vermek. Bunu belirledikten sonra deterjan kabından düz bir parça keserek bunun üzerine çiçek yapraklarını çizip daha sonra bunları kesmeniz gerekiyor. Hazırladığınız yaprakları yuvarlak bir zemine yapıştırdığınızda ortaya güzel bir çiçek çıkacaktır. Çiçek yapraklarının aynı boyutta olması için bir kalıp hazırlayarak bunu kullanabilirsiniz. Biz sizlerle paylaştığımız örnek çalışmayı yaparken beyaz renkte bir deterjan kabı kullandık. Siz farklı renkte plastik kaplar kullanarak değişik renkte çiçekler yapabilirsiniz.

Deterjan Kabından Çiçek
Deterjan Kabından Çiçek

Gerekli Malzemeler

  • Deterjan kabı
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem
  • Bir parça eva
  • Yapıştırıcı

Deterjan Kabından Çiçek Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise işe ilk olarak deterjan kabının üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarmakla başlayın. Daha sonra falçata yardımı ile plastik kabın alt ve üst tarafını keserek çıkarın. Çiçek yapımı için kabın düz kısmı kullanılacak. Bu ön hazırlık aşamasının ardından aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Yaprak kalıbını deterjan kabının düz kısmına yerleştirin ve kalem ile etrafından geçerek yaprağı çizin.
  • Bu şekilde 6 tane yaprak kesmeniz gerekiyor.
  • Eva ile orta büyüklükte bir yuvarlak parça hazırlayın.
  • Son olarak evayı ters çevirerek hazırlamış olduğunuz çiçek yapraklarını bunun kenarına yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif çiçek yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu ince bir kurdele ya da ip yardımı ile istediğiniz yere asabilir ya da bizim yaptığımız gibi bant ile tutturabilirsiniz. Evde bu keyifli çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda deterjan kabından çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Deterjan Kabından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Deterjan Kabından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial