Deterjan Kabından Çam Ağacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay yeni yıl süsü yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Kullandığınız şampuan ve deterjan kaplarını atmak yerine değerlendirmek isterseniz bunları güzel bir çam ağacına dönüştürebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, deterjan kabından çam ağacı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Deterjan Kabından Çam Ağacı Yapımı

Çoğumuzun evinde boş deterjan kabı bulunmaktadır. Bunlarla şık bir yeni yıl süsü yapmak isterseniz çam ağacı yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken deterjan kabının üzerine istediğiniz boyutta bir çam ağacı çizmek. Bunu makas ile kesip çıkardıktan sonra çam ağacı yapımı tamamlanmış oluyor. Ağacın üzerine desenli bant ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Boş deterjan kabı
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem
  • Desenli bant

Bunların dışında çam ağaçlarının tepesini süslemek için minik ponponlar kullanabilirsiniz.

Deterjan Kabından Çam Ağacı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise yeni yıl süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak deterjan kaplarının içini yıkayın. Bunların üzerinde bulunan yapışkanlı etiketleri de çıkardıktan sonra plastik kapların alt ve üst kısımlarını falçata yardımı ile kesin.
  • Geriye kalan düz yerlere kalem ile istediğiniz boyutta çam ağacı çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin.
Deterjan Kabından Çam Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
Deterjan Kabından Çam Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda çam ağacı yaptıktan sonra bunların üzerine aynı ya da farklı renkte desenli bantlarla süsleme yapabilirsiniz. Desenli bantları farklı şekillerde yapıştırarak güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz.
  • Son olarak çam ağaçlarının tepesine küçük ponponlar takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. İsterseniz ponpon yerine eva da kullanabilirsiniz. Eva ile küçük bir yıldız yaparak bunu da çam ağacının üst kısmına yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra yeni yıl süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Çam ağacı süsün üst kısmına delik açıp buradan ip geçirerek süsü istediğiniz yere asabilirsiniz. Elinizde deterjan kabı yoksa aynı uygulamayı karton ile de yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda deterjan kapları ile çam ağacı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Yeni yıl süsünü karton ile yapmak isterseniz, karton ile çam ağacı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial