Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deterjan kabı ile magnet yapımı hoşunuza gideceğini düşündüğümüz kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Deterjanlar bittikten sonra bunların kaplarını atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Plastik kapların üst tarafını keserek bunların gövde kısımları ile kalemlik ya da farklı dekoratif ürünler tasarlayabilirsiniz. Farklı bir çalışma yapmak isterseniz plastik kapları buzdolabı süsüne dönüştürebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı

Evde deterjan kabından magnet yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Deterjan kabının düz olan kısmına kalem ile istediğiniz herhangi bir figürü çizin ve bunu makas ile keserek çıkarın. Hazırladığınız magnetin arka tarafına küçük bir mıknatıs yapıştırarak bunu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada farklı renklerde plastik kaplar kullanılarak yıldız, çiçek ve fincan şeklinde magnetler yapılmış. Siz de bunların aynısını ya da farklı şekillerde olanlarını yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Farklı renklerde plastik kaplar
  • Kalem
  • Makas
  • Mıknatıs

Silikon tabancası Bunların dışında çizim yapmak için yapacağınız şekillere uygun kalıplar da kullanabilirsiniz.

Deterjan Kabı ile Magnet Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında makas ile kesilebilen her türlü plastik kabı kullanabilirsiniz. Magnetleri yapmaya başlamadan önce yapmak istediğiniz figürlere uygun kalıp hazırlayabilirsiniz. Bir kartona kalem ile fincan, kalp, yıldız, çiçek ya da istediğiniz başka figürler çizin. Bunları makas ile keserek kalıpları hazırlayabilirsiniz. Kalıplar ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak deterjan kaplarının üzerinde bulunan yapışkanlı kağıtları çıkarmakla işe başlayın.
  • Daha sonra kalıpları plastik kapların üzerine koyun ve kalem ile kalıpların etrafından geçerek çizimleri yapın.
  • Çizdiğiniz yerlerden makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde magnetleri hazırladıktan sonra silikon tabancası yardımı ile bunların arkasına küçük mıknatıslar yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra magnet yapımı tamamlanmış oluyor hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde evde farklı renklerde çok güzel buzdolabı süsleri tasarlayabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda deterjan kabı ile magnet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial