Desenli Eva ile Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay yılbaşı süsü yapabileceğiniz örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Evde yeni yıl dekoru oluşturmak için süslemelere ihtiyacınız varsa size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde hesaplı malzemeler kullanarak çok güzel süslemeler hazırlayabilirsiniz. Şık bir tasarım olması için simli veya desenli eva kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, desenli eva ile yılbaşı süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Desenli Eva ile Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde yılbaşı süsü yapmak için çok fazla zahmete girmenize gerek yok. Eva üzerine yapmak istediğiniz süse uygun şekiller çizip bunları makas ile keserek harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada top süs, çam ağacı ve çan şeklinde yılbaşı süsleri yapılmıştır. Siz isterseniz aynı yöntem ile başka süslerde oluşturabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları uygulamayı yaparken kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evde boncuk veya pul gibi malzemeler varsa bunlarla süsleme yapmak için kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Desenli eva
  • Çöp şiş çubuğu
  • Makas
  • Delik açmak için iğne
  • Şönil ya da ince bir tel

Desenli Eva ile Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Desenli eva ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede çan, top süs ve çam ağacı süslemeleri yapabilirsiniz.

  • Evanın tersini çevirip buraya çöp şiş çubuğu ile istediğiniz boyutta çam ağacı çizin.
  • Bunu makas ile keserek fazlalıkları çıkarın.
  • Diğer evalar ile de çan ve top süsü hazırlayın.
  • Tüm süslemeleri anlattığımız şekilde yaptıktan sonra bunların üst kısmına iğne ile delik açın.
  • Bu deliklerden şönil veya tel geçirerek kancayı yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra desenli eva ile dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Süsleri kancaları ile istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede çok güzel süsler hazırlayabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı kağıt veya karton kullanarak da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isterseniz detayları öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Yılbaşı süsü yapmak için farklı bir malzeme kullanmak isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial