Desenli Bantla Bilezik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çoğumuzun evinde boş pet şişe bulunmaktadır. Pet şişe kolay kesilebildiği, boyama ve kaplama yapılabildiği için geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu şişeleri değerlendirmek isterseniz size bahsedeceğimiz kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz. Pet şişe ile yapacağınız bilezikler şık görünümü ile çok hoşunuza gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz desenli bantla bilezik yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Desenli Bantla Bilezik Yapımı

Evde bilezik yapımı için farklı malzemeler kullanılabilir. Biz sizlerle pet şişe ile bilezik yapımını paylaşıyoruz. Şişeden istediğiniz kalınlıkta bir şerit keserek bunu desenli bant, kumaş veya ip ile kaplayabilirsiniz. Kaplama yapmak istemezseniz akrilik boya ile de renklendirebilirsiniz. Bu şekilde evde istediğiniz kalınlıkta birbirinden güzel takılar yapabilirsiniz. Şık bir takı yapmak isterseniz yaptığınız bilekliği metalik renklerde boyayabilir ya da simli boya kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Desenli Bantla Bilezik Yapımı-1
Desenli Bantla Bilezik Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  •  1 tane pet şişe
  •  Makas
  • Desenli bant
  • Zımba

Desenli Bant ile Bilezik Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise resimli anlatımı inceleyerek aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

  • İlk olarak pet şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın ve şişeyi güzelce temizleyin.
  • Daha sonra makas yardımı ile pet şişenin orta kısmındaki düz parçayı keserek çıkarın.
  • Bu parçadan 1 parmak genişliğinde bir şerit kesin. Bu şeridin boyunu kolunuza göre ayarlayın.
Desenli Bant ile Bilezik Yapımı Resimli Anlatım
Desenli Bant ile Bilezik Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şeridin iki ucunu birleştirerek bağlantı yerini zımbalayın. Zımbanız yoksa sıkı bir şekilde bantlayarak da birleştirmeyi yapabilirsiniz.
  • Yaptığınız bileziğin kolunuzu kesmemesi için kaplama yapmadan önce ütüye bastırarak kenarların keskinliğini giderebilirsiniz.
  • Bu şekilde bileziği yaptıktan sonra üzerine desenli bant ile kaplama yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle pet şişeden bilezik yapımı paylaştık. Bu pratik yöntem sayesinde siz de evde kendi zevkinize göre harika bir bilezik yapabilirsiniz. Farklı renkte desenli bant kullanarak rengarenk bilezikler yapıp tarzımızla dikkat çekebilirsiniz. Bu tarz kolay geri dönüşüm çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosu ile bileklik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial