Desenli Bant ve Oje ile Kalem Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ve oje ile kalem süslemesi yapımı sayesinde evdeki kurşun kalem ve boya kalemlerini güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Çocuklar güzel desenleri olan kalemler kullanmaktan hoşlanırlar. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız kolay kendin yap çalışmasını uygulayarak düz bir tasarımı olan kalemleri rahatlıkla süsleyebilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Desenli Bant ve Oje ile Kalem Süslemesi Yapımı

Evde güzel bir kalem süslemesi yapmak isterseniz bunun için tek yapmanız gereken kalemin üzerini boyamak ya da kaplamak. Bunun için kullanabileceğiniz en ideal malzemeler ise oje ve desenli bant olmaktadır. Ojenin kapatıcı özelliğini kullanarak kalemi kısa sürede güzel bir şekilde boyayabilirsiniz. Kalemi boyamak yerine üzerine kaplama yapmak isterseniz bu konuda desenli bant işinizi kolaylaştırabilir. İstediğiniz renk ve desende bir bant temin edip kalemi bununla kaplayarak yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane kalem
  • Desenli bant
  • Makas
  • İstediğiniz renkte oje

Desenli Bant ve Oje ile Kalem Süslemesi Nasıl Yapılır?

Her iki yöntemin de nasıl yapıldığını öğrendikten sonra bunlardan hangisini deneyeceğinize karar verebilirsiniz.

  • Kalemi oje ile renklendirmek isterseniz bunun için ilk tek yapmanız hereken tırnak boyar gibi kalemin üzerini boyamak.
  • İlk kat ojeyi sürdükten sonra eğer tam olarak kapanmazsa bir kat daha oje sürebilirsiniz.
  • Kalemin üzerini oje ile boyadıktan sonra isterseniz bunun üzerine küçük benekler yapabilirsiniz. Bunun için farklı renkte bir ojeyi kürdana batırarak bunu kalemin üzerine bastırmanız yeterlidir.
  • Oje ile boyamak yerine kalemin üzerine kolay bir şekilde desen yapmak isterseniz desenli bandı kalemin üzerine üstten uç kısma kadar sarmanız gerekmektedir.

Size anlattığımız bu kolay yöntemler sayesinde düz bir tasarımı olan kalemleri daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İsterseniz desenli keçeli kalemlerin kapağına da desenli bant ile kaplama yaparak onları da farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant ile kalem süsleme resimli anlatım yazımıza göz atabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız oje ve desenli bant ile kalem süslemesi videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial